34. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIKNIK COUNTRY&FOLK – MUZYCZNY WEEKEND W SERCU MAZUR

Najlepsi muzycy z całego świata, legendy gatunku i młodzi wykonawcy rodzimej sceny  – w dniach 24-26 lipca br. w Mrągowie odbędzie się najważniejsze święto miłośników muzyki country, folk i bluegrass. Amfiteatr nad Jeziorem Czos po raz kolejny zmieni się  w największą countrową scenę w Europie. W tym roku bilety w konkurencyjnych cenach. Możliwość zakupu 3-dniowych pakietów.

Piknik Country&Folk to jedyna impreza, która łączy wielopokoleniowe rodziny na wyczekiwanym urlopie, grupy przyjaciół podczas weekendowej ucieczki z miasta, studentów korzystających z wakacyjnej przerwy, a także pasjonatów żeglarstwa, motoryzacji i sportu.

FESTIWAL MUZYCZNIE

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Rosanne Cash – tegoroczna zdobywczyni 3 Nagród  i córka legendarnego Johnny’ego Casha. Po latach na scenę powraca widowisko muzyczne, skupiające wokół nietypowej fabuły tuzy polskiego country. Przedstawicielami młodego nurtu będą m.in. Paula i Karol - okrzyknięci „superbohaterami” przez brytyjski The Guardian oraz finalista programu Must be the music - zespół Pora Wiatru. Na deskach mrągowskiego amfiteatru wystąpią również m.in.: Aly Cook z Nowej Zelandii, amerykański zespół  Smythe&Taylor czy holenderski Music Road Pilots. Niespodzianką jest pojawienie się w programie festiwalu zespołu więziennego Paragraf 64. W Mrągowie muzyka brzmieć będzie jednak już od rana – festiwal wraca do tradycji jam session w lokalnych barach i na ulicach, z udziałem artystów Pikniku i festiwalowej publiczności.

Na miłośników mocniejszych brzmień Mrągowo czeka szczególnie w niedzielę.  W koncercie poświęconym transplantologii wezmą udział m. in. zespół Dżem oraz Oddział Zamknięty.

 

PIKNIK RODZINNY

Bezpieczna strefa Kids’ Country, turniej tenisowy, zawody pływackie, parada motocyklistów, wspólne festiwalowe śniadania nad jeziorem – to tylko niektóre atrakcje towarzyszące Festiwalowi. Tradycją, podtrzymywaną także w tym roku, będzie niedzielna Msza Country w mrągowskim kościele, w której aktywnie uczestniczą sami artyści.

 

FESTIWAL SPOŁECZNIE

Organizatorzy zaprosili ponad 1000 dzieci z domów dziecka na Warmii i Mazurach do uczestnictwa w festiwalu. Podobnie jak w ubiegłym roku, wychowankowie będą mogli zajrzeć za kulisy, spotkać się z muzykami i uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach. Podczas Pikniku odbędzie się także próba bicia rekordu Guinessa  w tańcu liniowym, która będzie poprzedzona warsztatami otwartymi dla wszystkich festiwalowiczów. Wspólnie z Eulalią Wojnicz z Fundacji „Zwięrzęta Eulali”, twórcy Pikniku zainicjują także dyskusję na temat traktowania zwierząt, w tym – szczególnie bliskim miłośnikom muzyki country – koni.

W piknikową niedzielę festiwal przyłączy się do akcji wspierającej polską transplantologię. Organizatorzy zapraszają na spotkania z ekspertami oraz osobami, które dzięki transplantologii zyskały drugie życie.

 

PROGRAM

piątek 24 lipca 2015

PROWADZĄCY: Wojciech Malajkat i Paweł Sztompke

Piątek: 19:30 (otwarcie bram: 18:00)

Smythe & Taylor (USA) // Music Road Pilots (NL) // Widowisko pt. „Piknikowy sklep z muzyką” (Alicja Boncol, Czarek Makiewicz, Sonia Drzymała, Andrzej Trojak, Joanna Orlińska, Robert Rybczyński, Beata Orbik, Marcin Rybczyński, Krystyna Mazur i inni) // Paula i Karol // Pora Wiatru // Sara Jaroszyk // Boogie Boys // Paragraf 64

sobota 25 lipca 2015

PROWADZĄCY: Wojciech Cejrowski

Sobota: 19:30 (otwarcie bram: 18:00)

Rosanne Cash (USA) // Aly Cook (NZ) // Andrzej Trojak Band // Whiskey River – Gościnnie Julian Summers (CA) // Powergrass // Wheels Of Steel // Jo & Lazy Fellow
 

niedziela 26 lipca 2015

PROWADZĄCY: Paweł Sztompke i Michał Milowicz

Niedziela: 17:30 (otwarcie bram: 16:00)

PIKNIK COUNTRY TRANSPLANTACJA: „Zostaw serce na ziemi” – koncert niosący nadzieję tym, którzy ją stracili.

Dżem // Oddział Zamknięty // Neznami (SK) // HLA // Rebelianci // Hamak // Sekcja Dęta Poparzeni Kawą Trzy //Czarek Makiewicz i Koltersi // Laureaci Konkursu „Przepustka Do Mrągowa” // i inni


BILETY 

 

Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk odbywa się corocznie, nieprzerwanie od 1982 r. Każdego roku podczas Pikniku do Mrągowa zjeżdża ok. 150 tys. turystów. Na scenie festiwalu wystąpiło dotychczas ponad 500 artystów. Tegoroczna, 34. edycja Festiwalu, odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015r.

 

Szczegółowe informacje: www.festiwalpiknikcountry.pl, www.facebook.com/PiknikCountry

 

Bilety już do nabycia w serwisie eventim:Informacja o biletach

Uprzejmie informujemy, że  bilety na tegoroczny „Piknik Country" można zakupić bezpośrednio przez system eventim, lub za pośrednictwem Centrum Kultury i Turystyki.

Wydruk biletu  z systemu dla poszczególnych klientów następuje po wpłacie kwoty na konto Centrum Kultury i Turystyki. Bilety będą przechowywane dla Państwa w Centrum Kultury i Turystyki i będzie je można odebrać w dogodnym dla Państwa terminie.

*Rezerwacja otrzymuje status pełnej rezerwacji w momencie wpłaty na wskazany rachunek, o którym  jesteście Państwo informowani drogą mailową, dodatkowo w przesłanej informacji podamy nr konta i  wysokość kwoty do wpłaty.

* Okres ważności rezerwacji upływa po 3 dniach roboczych (okres ważności rezerwacji jest liczony od  otrzymania szczegółowych informacji dotyczących rezerwacji).  Po nieopłaceniu rezerwacji w ciągu 3 dni rezerwacja zostaje anulowana, a bilety  wracają do ponownej sprzedaży.

 
Ceny biletów:

Piątek ( 24.07 ): 60zł, 90zł, 120zł, 140zł, 160zł, 200zł    strefa VIP: 400zł

Sobota (25.07 ): 90zł, 110zł, 150zł, 170zł, 200zł, 300zł strefa VIP: 500zł

Niedziela (26.07 ); 50zł, 70zł, 90zł, 110zł, 140zł, 200 zł strfa VIP: 300zł


Karnet 3- dniowy (24-26.07): 170zł, 240zł, 330zł, 390zł, 470zł, 650 zł strefa VIP: 1000zł

VIP
  W cenie biletów VIP-owskich, poza najlepszymi miejscami siedzącymi dodatkowo:
• Wstęp na backstage
• Wstęp na afterparty + catering i alkohol FREE
• Zaproszenie do udziału w imprezach towarzyszących (m.in Konferencja prasowa)
• Pamiątkowe, festiwalowe gadżety (płyty, koszulki etc.)

Dane dotyczące naszego konta:

Centrum Kultury i Turystyki
ul. Warszawska 26
11-700 Mrągowo 
BS Mikołajki o/Mrągowo
26 9350 0001 0215 4907 2072 0001
z dopiskiem w treści przelewu "rezerwacja biletów na Piknik Country"
+  (nazwisko, imię osoby rezerwującej)

* Nie wysyłamy biletów pod wskazany adres - odbiór na miejscu.
* Uwaga! Chęć otrzymania faktury za zakup biletów prosimy zgłaszać przy dokonywaniu. rezerwacji.

 
Rezerwacje opłacone  w Centrum Kultury i Turystyki można odbierać w godz. 9.00 -16.00

W dniu koncertu piątek; sobota w godz. 9.00 - 20.00; niedziela 9.00 - 12.00

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, ul. Warszawska 26

Plan amfiteatru...