Zapraszamy wszystkich chętnym rowerzystów na wycieczkę do Giżycka w dniu 1.08.2015 (sobota) na Mazury AirShow oraz XXXVII Festiwal Szantowy w Mikołajkach.

Air Show to duża dwu-dniowa impreza lotnicza, w której najbardziej atrakcyjne są pokazy lotnicze. Obserwować je można na plaży miejskiej w Giżycku.

Organizatorzy przewidzieli urozmaicony powrót do Mrągowa. O godz. 15.00 uczestnicy popłyną statkiem pasażerskim do Szymonki (45 zł) skąd przez Mikołajki, czerwonym szlakiem rowerowym dojedziemy do Mrągowa.

W Mikołajkach Festiwal rozpocznie się o godzinie 18.00 w Wiosce Żeglarskiej. Tradycyjnie scena ustawiona zostanie na barce przycumowanej przy przystani, a na niej jako pierwsi pojawią się Zejman i Garkumpel. Koncert Poprowadzi Mirosław "Kowal" Kowalewski, on też będzie przewodniczył jury oceniającemu debiutujące zespoły. W tym roku swoim talentem popiszą się: Stary Port, Syndrom Beczki, Ponton Band. Więcej o Festiwalu...

Termin: 1.08.2015 r. (sobota)
Miejsce i czas startu:  godz.9:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
15.00 – 16.30 Kurs statkiem pasażerskim Giżycko - Szymonka
Przewidywana godzina zakończenia: 19.30 w Mrągowie
Trasa wycieczki:
Mrągowo – Popowo – Wyszembork – Szczerzbowo – Krzyżany – Ryn – Canki – Jeziorko – Skop – Staropole – Gorazdowo – Wilkasy – Giżycko (50 km)
Kurs statkiem pasażerskim Giżycko 15.00 - Szymonka 16.30 (cena biletu 45 zł, płatna osobiście przez uczestnika)
Szymonka – Mikołajki – Faszcze – Użranki – Kosewo – Mrągowo (40 km)
Łączna dł. trasy: 50 km + 40 km

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl,
info@it.mragowo.pl
Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie.

Na imprezę obowiązują zgłoszenia uczestników! Prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt do organizatora.

Mimo znacznego dystansu tempo rajdu będzie relaksacyjne, przewidziane są także liczne przerwy w miejscach atrakcyjnych krajoznawczo.

Ze względu na długość rajdu każdy uczestnik powinien mierzyć siły na zamiary!
Rajd odbywa się w ramach kampanii "Raj dla aktywnych. Mazury" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.