Termin: 18.07.2015 r. (sobota)
Miejsce i czas startu:  godz.12:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 17.30 w Mrągowie

Trasa wycieczki:
Szlak rozpoczyna się w Mrągowie, tworzy pętlę łącząc miasto z miejscowością gminną Piecki. Wyjeżdżając na południe, jedziemy starym nasypem kolejowym i dalej przez Krzywe, Brejdyny do Piecek. W Pieckach zwiedzimy
Muzeum Regionalne, w którym o godzinie 14.00 weźmiemy udział w „Dniu Obiektów Latających”.

Z Piecek jedziemy na północny-wschód w lasach Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Jest on częścią największego w województwie kompleksu leśnego – Puszczy Piskiej. Szlak prowadzi do Izby Pamięci Ernsta Wiecherta. Był on niemieckim pisarzem, urodzonym tu w 1887 roku, który opisywał codzienne życie Mazurów.

Jadąc dalej przejeżdżamy obok Stacji badawczej PAN – Fermy Jeleniowatych w Kosewie Górnym.

Łączna dł. trasy: 45 km.

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w rajdzie.

Rajd odbywa się w ramach kampanii "Raj dla aktywnych. Mazury" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.