Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Celem tego dnia jest edukacja na temat roli zapylaczy w środowisku oraz zagrożeniu ich wyginięciem. Pragniemy również przypomnieć o tym, jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy tych pożytecznych owadów.

W programie Wielkiego Dnia Pszczół będzie wspólne otwarcie hotelu dla owadów przed siedzibą Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Dodatkowo, każdy odwiedzający będzie miał szansę zbudować swój własny domek dla owadów i zabrać go do domu, aby w jego ogrodzie czy też balkonie zagościły te pożyteczne zwierzęta. Będzie można również dowiedzieć się jakie rośliny są przyjazne dla pszczół i warto sadzić je w ogrodach.

Podczas Wielkiego Dnia Pszczół, będzie możliwość spotkania z lokalnymi pszczelarzami, aby dowiedzieć się o trudach ich pracy oraz spróbować ich słodkich efektów w postaci miodu. Ogłoszony zostanie również konkurs plastyczny dla najmłodszych na najpiękniejszą pszczołę. Funkcjonować  będą stoiska promocyjne Mazurskiego Parku Krajobrazowego i Lasów Państwowych, na których będą prowadzone gry i zabawy edukacyjne.

Ciekawskich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy 8 sierpnia  2015 roku od godz. 11:00 w ogrodzie przy
Muzeum Przyrodniczym w Krutyni.