Zapraszamy wszystkich chętnych rowerzystów na wycieczkę Krutyni w dniu 8.08.2015 (sobota) na Wielki Dzień Pszczół w Mazurskim Parku Krajobrazowym.

W programie Wielkiego Dnia Pszczół będzie wspólne otwarcie hotelu dla owadów przed siedzibą Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Dodatkowo, każdy odwiedzający będzie miał szansę zbudować swój własny domek dla owadów i zabrać go do domu, aby w jego ogrodzie czy też balkonie zagościły te pożyteczne zwierzęta. Będzie można również dowiedzieć się jakie rośliny są przyjazne dla pszczół i warto sadzić je w ogrodach.

Termin: 8.08.2015 r. (sobota)
Miejsce i czas startu:  godz.9:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 16.00 w Mrągowie

Trasa wycieczki:
Przejedziemy dwoma szlakami. W pierwszej kolejności z Mrągowa do Piecek żółtym szlakiem Ernsta Wiecherta (Krzywe – Brejdyny – Piecki), następnie do Cierzpięt, gdzie Krutyńskim Szlakiem Rowerowym dojedziemy do Krutyni.
Łączna dł. trasy: 2 x 32 km

Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl,
info@it.mragowo.pl

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie.
Tempo rajdu będzie relaksacyjne, przewidziane są także liczne przerwy w miejscach atrakcyjnych krajoznawczo.
Rajd odbywa się w ramach kampanii "Raj dla aktywnych. Mazury" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.