23 sierpnia 2015 o godz.17.00 zapraszamy na unikalne wydarzenie...


INSTALACJA - TANIEC ŻYWYCH OBRAZÓW / PRZEKROCZ GRANICE WYOBRAŹNI...


czyli widowisko plenerowe na Placu PCK (teren przy fontannie, w pobliżu budynku Centrum Kultury i Turystyki), w którym zaistnieje sztuka ciała, plastyka, ruch, muzyka. UWAGA ZMIANA LOKALIZACJA NA MOLO PRZY SKWERZE JANA PAWŁA II

Instalacja będzie formą happeningu, w którym wezmą udział tancerze i plastycy grupy Art Color Ballet z Krakowa oraz uczestnicy warsztatów Body Art a zgromadzona publiczność będzie miała okazję doświadczyć powstania nowej formy przestrzeni.

  


warsztat BODY ART
(prowadzenie - Art Color Ballet, www.baletcolor.pl)

22 sierpnia godz. 15.00 - 21.00

23 sierpnia godz. 10.00 - 16.00

 Warsztat skierowany do kreatywnych osób, pasjonatów tańca i malarstwa, performerów, muzyków. Poznamy techniki malowania na ciele (bodypainting) a następnie będziemy łączyć je z ruchem, przestrzenią, muzyką, uruchamiać wyobraźnię uczestników i widzów, tworząc niepowtarzalne żywe obrazy. Warsztat prowadzony przez artystów Art Color Ballet – grupy tworzącej widowiska (spektakle i instalacje) łączące malarstwo na ciele z tańcem i żywą muzyką. Efektem zajęć będzie wspólnie stworzona instalacja w plenerze.

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany wzięciem udziału w warsztatach,
dołączeniem do projektu - zapraszamy!!!

Informacje i zgłoszenia - CKiT Mrągowo - dział organizacji imprez,
Marta Szymborska - tel. 89 743 34 53 lub m.szymborska@ckit.mragowo.pl.ART_COLOR_BALLET

W 1998 roku Agnieszka Glińska, zafascynowana tańcem, muzyką i malarstwem, założyła w Krakowie zespół Art Color Ballet. Pierwszy spektakl był formą eksperymentu performance łączącego malarstwo na ciele, żywą muzykę oraz taniec.
Ogromne zainteresowanie tą nową formą sztuki doprowadziło do stworzenia pierwszego w Polsce zespołu tańca wykorzystującego w spektaklach bodypainting. Autorskie kompozycje choreografii, scenografii, muzyki oraz makijażu ciała, tworzą spektakl malarstwa ożywionego.

Zespół współtworzą profesjonalni tancerze, pasjonaci sztuki tańca i malarstwa, performerzy, akrobaci, muzycy, plastycy i charakteryzatorzy. Dzięki połączeniu tak wielu środków ekspresji artystycznej zespół wypracował nowy sposób wyrazu.

W choreografii wykorzystywane są różne style tańca: klasyczny, jazzowy, współczesny, jednak to co charakteryzuje zespół to unikatowa kombinacja, organicznych metod ekspresji tańca i malarstwa.

Współpraca z utalentowanymi malarzami i fotografami doprowadziła do stworzenia serii prac fotograficznych, które wyznaczyły nowy, charakterystyczny kierunek sztuki bodypainting oraz stanowiła szkic do powstania wielu spektakli zespołu.

Eksperymenty z wykorzystaniem światła UV, nietypowych rekwizytów scenograficznych oraz choreografii zapewniły zespołowi czterokrotne zdobycie I miejsca na World Bodypainting Festival w Austrii (2007, 2008, 2009, 2011).

 

Zapraszamy także do obejrzenia niezwykłej wystawy fotografii towarzyszacej wydarzeniu.

 

WYSTAWA - BodyArtGallery Art_Color_Ballet -  sztuka malarstwa ożywionego

BodyArtGallery to kolekcja fotografii sztuki bodypainting stworzona przez założycielkę i kierownika artystycznego zespołu Art Color Ballet Agnieszkę Glińską. Fotografie ukazują  unikatową sztukę malowanych ciał tancerzy w której ruch, choreografia i światło współgrają w plastycznej formie malarstwa ożywionego. Ciało stanowi inspiracje do powstania trójwymiarowych obrazów sięgających do archetypu kultur świata.

W 21-23 sierpnia 2015 odbędą się w Mrągowie Warsztaty Body Art, na których zespół zaprezentuje powstanie przestrzennej formy Instalacji oraz performance z zaproszonymi uczestnikami którzy będą mieli okazje wspólnie z zespołem Art Color Ballet współtworzyć przestrzenna formę instalacji.

 

 

WYDARZENIE ODBYWA SIĘ W RAMACH PROJEKTU "poRUSZone MIASTO!"

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego