Musical „Kochanie bez granic” w wersji koncertowej już 7 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy na jeden z cyklu koncertów z materiałem muzyczno-słownym i multimedialnym, pochodzącym z musicalu pt. KOCHANIE BEZ GRANIC autorstwa Jerzego Jarosława Dobrzyńskiego i Jadwigi Has, w wykonaniu uzdolnionej młodzieży z regionu Warmii i Mazur, który odbędzie się 7 sierpnia 2015 roku o godz. 21:00 na scenie przy jeziorku Magistrackim w Mrągowie. Materiał ten zasługuje na zainteresowanie zarówno ze względu na poruszane w nim kresowe wątki historyczne, bliskie warmińsko-mazurskiej społeczności jak i wysoki poziom artystyczny literacki i muzyczny.

Liderką projektu jest Agata Dowhań, która zaprosiła do współpracy grupę twórczych osób, tak jak ona, mocno zaangażowanych w tworzenie nowych form artystycznych, wśród nich: Irenę Telesz - aktorkę teatralno-filmową ze wspaniałym zacięciem pedagogicznym, Katarzynę Rakowską  - niezwykle twórczą choreograf, Mariusza Garnowskiego - kompozytora i aranżera a także Cezarego Nowakowskiego - muzyka,instruktora wokalnego ze świetnym teoretycznym i praktycznym przygotowaniem do pracy z dziećmi.

Wielu członków stowarzyszenia i przyjaciół wspiera projekt swoimi umiejętnościami : Krzysztof Wawrzeniuk – animacja komputerowa, Mariusz Otkiński, Tomek Mularczyk realizacja dźwięku i świateł, Krzysztof Michalczewski – filmowanie, Jola Kuśkowska-Jeznach, Anna Wirtt, Dobrosława Nysztal, Mariola Baranowska – opieka podczas warsztatów, Ewa Figura  - koordynator.

W ramach Musicalu Na Koncertowo cyklicznie odbywały się warsztaty wokalno-taneczno-teatralne pod kierunkiem ekspertów każdej z tych dziedzin dla podopiecznych z 5 miast naszego województwa. Zmiana formy pełnego przedstawienia musicalowego na formę koncertową wymaga modyfikacji w zbiorowych scenach tanecznych, scenach teatralnych oraz wznowienia warstwy wokalnej - solowej i chóralnej - w nowej obsadzie wykonawczej.

Po zakończeniu cyklicznych warsztatów musicalowe koncerty zostaną zaprezentowane we wszystkich miastach, w których wspieramy grupy uzdolnionej młodzieży w  Mrągowie, Kętrzynie, Giżycku, Orzyszu, Biskupcu.