Na Mazurach wytrwale realizujemy program edukacji społecznej w zakresie rehabilitacji diabetologicznej przez innowacje oparte na dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym. Mazursko Warmiński Instytut Hortiterapii działając w myśl zasad CSR otwiera się na społeczność miasta Mrągowa i zaprasza razem ze Stowarzyszeniem Zielone Dzieci do udziału w programie Mazury dla Diabetyków.

Pierwsze spotkanie w ramach programu Mazury dla Diabetyków jest bezpłatne, w dniu poprzedzającym nasze zajęcia tj. w piątek 28.08.2015 r. w godzinach 19.00 -20.00 organizujemy seminarium, które jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Mrągowa.

Serdecznie zachęcam by zapoznać się z innowacyjną metodą hortiterapii w rehabilitacji diabetologicznej. ​Mamy świadomość, ​aby móc skutecznie realizować te zadania potrzebne jest odpowiednie przygotowanie psychologiczne, które z jednej strony sprowadza się do

umiejętności efektywnego przekonywania i motywowania, zarówno przez terapeutów jak i zbudowania odpowiedniego nastawienia rodzinach pacjentów („cukrzyca, spokojnie damy radę”) i samych chorych („cukrzyca, tym się da zarządzać”). Dodatkowo organizowane przez nas treningi dostarczą przykładów zdrowego ruchu i aktywności (również hortiterapii) oraz zdrowego, ale jednocześnie atrakcyjnego odżywiania się. Generalnie ideę treningu można sprowadzić do hasła: „cukrzyca to nie wyrok, z tym da się żyć”. Istotnym elementem treningu jest uzdrawiający kontakt z naturą realizowany poprzez zajęcia hortiterapeutyczne. Wspomniany kontakt z naturą stanowi istotne novum w leczeniu cukrzycy. Dodatkowym elementem treningu (realizowanym w zależności od potrzeb) będzie promocja i nauka zdrowego trybu życia, jako forma profilaktyki cukrzycy.

W trakcie naszego spotkania będzie można otrzymać bezpłatnie poradę oraz pismo edukacyjne "Diabetyk ".

Zapraszają  Autorzy: dr inż. Katarzyna Kowalcze, mgr Zofia Wojciechowska i mgr Krzysztof Mika.


Zofia Wojciechowska