OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI w ramach IMPRESJI 2015

Centrum Kultury i Turystyki zaprasza solistów i zespoły, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego do udziału w...
OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PIOSENKI w ramach
Impresji artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2015
.

Uczestnicy konkursu prezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną z repertuaru Marka Grechuty we własnej interpretacji i aranżacji, drugą - autorską (tekst i/lub muzyka).
Materiały do pobrania:  REGULAMIN      KARTA ZGŁOSZEŃ
Na zgłoszenia czekamy do 31 października.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne i nie tylko...

Ponadto zakwalifikowani do konkursu uczestnicy mają możliwość:
- udziału w bezpłatnych warsztatach wokalnych LABORATORIUM GŁOSU ze światowej sławy śpiewaczką i pedagogiem - OLGĄ SZWAJGIER oraz warsztatach KREATYWNEGO PISANIA z MICHAŁEM ZABŁOCKIM– autorem wielu znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Jacka Wójcickiego i wielu innych
- darmowego wstępu na Galę Laureatów Grechuta Festival organizowanego podczas Impresji 2015 DNIA Krakowskiego. 

 

PROGRAM Impresji artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2015
20-21 listopada
* warsztaty LABOLATORIUM GŁOSU Z OLGĄ SZWAJGIER

Światowej sławy wokalistka. Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Jest autorką unikatowej metody pracy z głosem. Jest pedagogiem Wyższej Szkoły teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). Uhonorowana tyutułem „Woman of thew Year 1991/92” przez International Biographical Centre w Cambridge. Prowadzi autorską szkołę wokalną „Laboratorium głosu” z siedzibą w Krakowie.

* warsztaty KREATYWNEGO PISANIA Z MICHAŁEM ZABŁOCKIM

Na podstawie jego wierszy powstało wiele znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila (Czesław śpiewa), Jacka Wójcickiego, Agnieszki Chrzanowskiej, zespołu Co-opera i wielu innych artystów. Jest pomysłodawcą i twórcą programu Multipoezja”. Jest wykładowcą Studium Literacko-Artystycznego przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, najstarszej i najbardziej renomowanej w kraju szkoły pisania.

18-22
listopada
 
* warsztaty ALTERNATYWNYCH DZIAŁAŃ Z TEATREM SALAMANDRA zakończone pokazem "Obrazy malowane światłem"

Jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich teatrów tańczących z ogniem. Artyści czerpią szczególną inspirację z kultur plemion maoryskich (Nowa Zelandia). Kierownikiem artystycznym Zespołu jest Artur Ziemacki mający za sobą warsztaty prowadzone przez Teatr "Akademia Ruchu", "Milon Mela" anima7Grupę Tradycyjnych Artystów Hinduskich, Jamesa Slovaka i Hairo Questa oraz performera Janusza Bałdygę.
 
 
21 listopada
DZIEŃ KRAKOWSKI
W programie:  Spotkanie z autorami książki “Marek.Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”: DANUTĄ GRECHUTĄ i JAKUBEM BARANEM
Wystawa zdjęć Marka Grechuty i zespołu Anawa z lat 60 – tych i 70 – tych
GALA LAUREATÓW GRECHUTA FESTIVAL z udziałem: ŁUKASZA JEMIOŁA, zespołu   DZIEŃ DOBRY,  JUSTYNY PANFILEWICZ & PAWŁA PIĄTEK


22 listopada 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI 
zakończony występem laureatów oraz koncertem NOSOWSKIEJ.
 

Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy Artystki z Andrzejem Smolikiem.
Katarzyna Nosowska rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki. W latach 2012 – 2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

 

* ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYCH WARSZTATACH. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje i zgłoszenia: Justyna Połomska - tel. 89 743 34 53, 603 628 059, e-mail: j.polomska@ckit.mragowo.pl
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego