Tradycją stają się rodzinne pikniki organizowane na placu zabaw w Mikołajkach. Najbliższy organizowany jest 20 września 2015 (niedziela) o godz. 10.00, a animacje dla dzieci uzupełni program związany z zakończeniem akcji Biegam Bo Lubię Polską Wieś.

Jesienny Piknik Rodzinny rozpocznie się w niedzielę przed południem muzycznym akcentem w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. Na scenie pojawią się także podopieczni Centrum Kultury "Kłobuk". Muzyczne występy uzupełni Głośne Czytanie Lektur przygotowywane przez Bibliotekę Publiczną w Mikołajkach oraz animacje Teatru Arkadia z Białegostoku (pojawią się szczudlarze, będzie można także nauczyć się owej sztuki "chodzenia z głową w chmurach").

Kolejnymi elementami Pikniku będą emocje sportowe. Rozpocznie je Marek Terlik ze swoimi sportowcami ćwiczącymi sztuki walki. Następnie odbędą się biegi w ramach finału akcji Biegam Bo Lubię Polską Wieś, która rozpoczęła się wraz z sezonem letnim i poszczególne etapy odbywały się we wsiach Gminy Mikołajki.

Serdecznie zapraszamy!