W najbliższą niedzielę 20 września 2015 na placu Unii Europejskiej w Mrągowie odbędzie się nietypowy piknik, promujący  działania w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Mrągowo to jedno z sześciu miast, gdzie Centrum Projektów Polska Cyfrowa zorganizuje tego typu wydarzenie. Impreza rozpocznie się o 12.00.

Mrągowo znalazło się w gronie sześciu polskich miast wytypowanych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa za działania w zakresie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, prowadzone w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. – Nasze miasto ma na koncie trzy edycje projektów. Łącznie zakupiliśmy sprzęt komputerowy oraz dostęp do Internetu dla 135 gospodarstw domowych. Ponadto zakupiony został sprzęt komputerowy i multimedialny do miejskich szkół. Pozyskane środki na ten cel to prawie 1,8 miliona zł – podsumowuje burmistrz, Otolia Siemieniec.

Nagrodą dla naszego miasta będzie piknik promujący przedsięwzięcia mające zmniejszyć e-wykluczenie. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę na Placu Unii Europejskiej. Impreza rozpocznie się o 12.00, a poprowadzi ją znany z ekranów telewizyjnych, Robert Moskwa. Tego dnia  w Mrągowie nie zabraknie muzyki, animacji dla dzieci i konkursów z nagrodami. Ponadto w strefie cateringowej rozdawane będą zestawy grillowe i pajdy chleba ze smalcem.

Niedzielny piknik na placu Unii Europejskiej potrwa od 12.00 do 16.00. Zapraszamy!