Mazury pokornieją wobec innych regionów Polski, gdy kończy się gwarny letni sezon turystyczny. Czy faktycznie jesienią i zimą należy szerokim łukiem omijać mazurską krainę, bo nudno i smętnie po lecie?

Żagle, spacery i rowery…

To prawda, na plaży już się nie wygrzejesz, w wodzie nie wykąpiesz, za to te same jeziora oferują Ci uroki żeglowania. A jak wiatr dmie w żagle jesienią…! I jaki widok drzew ubarwionych żółcią i czerwienią! Wszak nie tylko Mazurzy wiedzą, że polska jesień najpiękniejsza na Mazurach.

A i pospacerować nadal możesz… Cieplejszy sweter, buty i kurtka i
przemierzysz wzdłuż i wszerz lasy mazurskie. Oznakowanie tras spacerowych nie znika po lecie! Także miłośnicy rowerowych wycieczek nie będą się nudzić i nie zgubią dzięki specjalnie dla nich oznakowanych szlaków.


Aktywny wypoczynek na Ziemi Mrągowskiej:
-
żeglowanie
-
szlaki piesze
-
szlaki rowerowe
-
spł kajakowe
-
atrakcje przyrodnicze


Obrodziły grzyby tej jesieni!

Oprócz dmącego w żagle wiatru i tras turystycznych wiodących wśród
płonących żółcią i czerwienią lasów, z pewnością jesienią nie brakuje na Mazurach grzybów. Z grzybów można przyrządzić wiele smakowitych potraw. Prawdziwym rarytasem jest popularny na Mazurach kotlet z kani. Więc jeśli szukasz grzybów, kontaktu z przyrodą i sposobu na dotlenienie organizmu i to w towarzystwie różnorodnych form i barw jesieni, Mazury są doskonałym miejscem dla Ciebie.


Smaki Warmii i Mazur


Czarodziejka na jeziorach.

Dla tego, kto pragnie świętego spokoju, spokojniejsze jesienią Mazury oferują uroki wędkowania. A jezior obfitych w ryby moc ogromna. Jeziora odgrywały w życiu dawnych mieszkańców mazurskiej ziemi ważną rolę. Dlatego też stały się tematem wielu baśni i legend. Jedna z nich mówi o tym, że jesienią, gdy pojawia się babie lato, po jeziorach na łódeczce z liścia olchy żegluje czarodziejka. To ona snuje nici babiego lata i oplątuje nimi ludzkie serca. Kogo zaś oplączą nitki, ten zawsze wróci na Mazury i zawsze będzie za nimi tęsknił.


Wędkowanie na Ziemi Mrągowskiej


Jak się szkolić i integrować, to tylko u nas!

Mazury oferują obszerną bazą hotelarską przystosowaną dla firm pragnący
ch podszkolić umiejętności swoich pracowników. W ofercie kompetentna obsługa, doskonale przygotowane sale zaopatrzone we wszystkie potrzebne szkoleniowcom materiały, sprzęty i udogodnienia, do tego doskonałe zaplecze gastronomiczne... A po trudach szkolenia, hotele oferują imprezy integracyjne, pozwalające odprężyć się, nabrać do siebie zaufania, co z kolei daje lepsze zrozumienie w zespole i lepsze wyniki w pracy.


Baza noclegowa na Ziemi Mrągowskiej

Integracja...


Po zdrowie i urodę

SPA ozn
acza „Sanus per aquam”, czyli „Zdrowie przez wodę”. Czego jak czego, ale na Mazurach wody nie brakuje. Lecz jeśli nie jesteś morsem, dla którego sezon kąpielowy trwa cały rok, skorzystaj z oferty przygotowanej specjalnie dla Ciebie przez ośrodki SPA i wellness. Połączenie wypoczynku z zabiegami upiększającymi i fizjoterapeutycznymi, poprawia humor jak nic innego! Masaż leczniczy, kąpiele solankowe, kapsuła SPA, aromaterapia, a nawet kąpiele w kozim mleku. W końcu jak często masz okazje poczuć się jak Kleopatra?


Skorzystaj z oferty SPA na Ziemi Mrągowskiej...

Przezimuj zimę ma Mazurach

Na Mazura
ch lepiej niż w górach! Już nie musisz jeździć w góry, by zaznać przyjemności szusowania po ośnieżonych stokach. W ofercie zimowych Mazur: stoki narciarskie, trasy biegowe, tory saneczkowe, lodowiska, kuligi, bojery – nuda zimą nie grozi. A mróz pięknie ubarwi czerwienią policzki. Zdrowie i uroda gwarantowane.

 


W ofercie Ziemi Mrągowskiej...


Beata Gida