Muzyka, tańce, swawole  i zabawy rycerskie. Ponadto, możliwość spróbowania swoich sił w konkurencjach sportowych rodem z Wieków Średnich. W Szestnie odbędzie się rycerska biesiada!


Widowiskowe pokazy walk mieczem i tarczą, możliwość przymierzenia stroju z Czasów Średnich, wspólne tańce i zabawa z niesamowitą opowieścią o historii zamku w Szestnie w tle. W ostatnią sobotę wrześniową Rota Zaciężna Strażnicy Sensburga Zamku Szestno w Komturii Ryńskiej przeniesie nas do niezwykłych czasów średniowiecza. Tego dnia każdy będzie mógł poczuć się ówczesnym rycerzem, damą czy paziem.

Na odważnych czekać będą dyby i plebejski turniej. Na smakoszy zaś uczta średniowiecznego rycerza. Rycerska biesiada w Szestnie odbędzie się 26 września 2015 w godz. 15.00-18.00 na terenie ruin jedynego w powiecie mrągowskim krzyżackiego zamku.

Impreza odbędzie się w ramach realizowanego przez mieszkańców sołectwa projektu „Szestno-średniowieczna wieś” ze środków programu mikrodotacji “Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie” dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO.Piotr Piercewicz
Grupa nieformalna Mieszkańcy Szestna