Porozmawiają z dziećmi o nietolerancji, samotności i odrzuceniu za pomocą baśni Andersena - 22 października 2015 w Centrum Kultury "Kłobuk" w Mikołajkach zaplanowano spektakl "Brzydkie Kaczątko". Przedstawienie rozpocznie się o godz. 11.00. Wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki "ależ Gustawie" i współfinansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt "Brzydkie kaczątko" obejmuje spektakl pod tym samym tytułem oraz warsztaty dla dzieci i nauczycieli. Fundacja odwiedzi 20 miejscowości w całej Polsce - od ośrodków kultury, po domy dziecka.

Czy można z dziećmi rozmawiać o nietolerancji, samotności, odrzuceniu? - najnowsza premiera Fundacji – ależ Gustawie! spektakl „Brzydkie kaczątko” powstał z inspiracji baśnią H. CH. Andersena i  skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Opowiedziana w oryginalny sposób – tylko za pomocą obrazów i dźwięków - muzycznie zilustrowana historia innego niż wszystkie kaczątka, w lekkiej i zabawnej formie dotyka ważnych zagadnień i oswaja trudne tematy.

Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą się jego losy? O tym i różnych emocjach towarzyszących dzieciom na co dzień będzie można porozmawiać w czasie warsztatów pospektaklowych, prowadzonych przez aktorów i dostosowanych formą do wieku odbiorców.

22 października 2015 w Centrum Kultury"Kłobuk" w Mikołajkach odbędzie się spektakl "Brzydkie Kaczątko". Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy!