Plebiscyt na „Najlepszy produkt turystyczny 2015” organizują serwis internetowy Wirtualnej Polski wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną.

W konkursie wybierane są najatrakcyjniejsze, nowatorskie i najbardziej przyjazne turystom produkty. Można oddawać głosy na atrakcje, które dają gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych lub rekreacyjno-przygodowych.

Wśród 16. kandydatów znalazła się również Kraina Kanału Elbląskiego, która reprezentuje województwo warmińsko-mazurskie. Powstała w wyniku długoletniej współpracy województwa warmińsko-mazurskiego oraz powiatów elbląskiego, ostródzkiego i iławskiego. W kolejnych latach wspólnych działań do współpracy dołączyło miasto Elbląg. Głównym celem prowadzonych działań była promocja Kanału Elbląskiego oraz obszaru wokół niego. Obszar jest intensywnie promowany od roku 2009 (np. podczas targów w Berlinie, Goteborgu, Londynie, Kijowie, Pradze, Gdańsku, Poznaniu, Ostródzie). Od 2013 roku odnotowuje sie znaczący wzrost liczby turystów odwiedzających KKE.

Każda osoba może oddać tylko jeden głos. Głosowanie zakończy się 3 października 2015 roku.

ZAGŁOSUJ