Rycerze, giermkowie, damy dworu i księżniczki - podobnie jak 500 lat temu na zamku w Szestnie odbyła się rycerska biesiada. W imprezie wzięło udział kilkaset osób.

Walki rycerskie, średniowieczne zabawy i tańce można było zobaczyć podczas rycerskiej biesiady, która odbyła się w ostatnią sobotę września na terenie ruin jedynego w powiecie mrągowskim zamku krzyżackiego. To efekt zangażowania mieszkańców Szestna w przywracanie pamięci temu miejscu i realizacji projektu "Szestno-średniowieczna wieś".

Oprócz festynu, w ramach zadania na terenie ruin stanęły trzy tablice informacyjne, drewniane dyby do zdjęć oraz dwie ławki. Ponadto, niebawem odbędzie się premiera internetowej publikacji o Szestnie.

Projekt "Szestno-średniowieczna wieś" jest jedynie przyczynkiem do wykorzystania średniowiecznego potencjału Szestna. Mieszkańcy już planują kolejne inicjatywy zmierzające do powstania wioski tematycznej.

Projekt "Szestno-średniowieczna wieś" realizowany jest ze środków programu mikrodotacji "FIO Warmia Mazury Lokalnie" dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO.

Pełną fotorelację z imprezy można zobaczyć na funpage Sołectwo Szestno