CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI w Mrągowie zaprasza do udziału w zajęciach dzieci, młodzież i dorosłych!

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami w nowym sezonie artystycznym i roku szkolnym. Proponujemy zajecia teatralne, taneczne, muzyczne, plastyczne i rekreacyjne. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum (dział organizacji imprez, I piętro), pod numerem telefonu 89 743 34 53, 89 743 34 65.

Zajęcia teatralne
Dzieci i młodzież zapraszamy do Teatru Mańja, którego instruktorem jest aktor Sebastian Badurek. Zajęcia uczą  poprawnej wymowy, interpretacji tekstu, wyrażania emocji a ich efektem są wspólnie tworzone spektakle. Chętne osoby zapraszamy na zajęcia w każdą środę o godz. 15.00 w sali widowiskowej. Pierwsze spotkanie 30 września!

Taniec artystyczny
Zapraszamy dzieci i młodzież od 7 lat na zajęcia Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego, której opiekunem i choreografem jest Marta Szymborska. Na zajęciach uczymy się podstaw tańca (klasycznego i współczesnego), dajemy upust kreatywności tworząc własne choreografie. Rozwijamy się teatralnie i muzycznie. Powstałe prace prezentujemy szerokiej publiczności. O naszych osiągnięciach można przeczytać na stronie internetowej CKiT oraz na facebooku. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w sali baletowej: godz. 15.00 – grupa młodsza (7-12 lat), godz. 16.30 – grupa starsza (powyżej 12 lat). Startujemy 29 września!

BREAK-DANCE
Wszystkich miłośników tego rodzaju tańca, będącego jednym z nieodłącznych elementów kultury hip-hopu, zapraszamy na zajęcia od października. Poprowadzi je Robert Grynis - instruktor tańca, wieloletni tancerz prężnie działającej ekipy Młode Wilki Wataha z Kętrzyna. Do nauki tego unikatowego rodzaju tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych zachęcamy w dużej mierze chłopców. Zostań b-boyem lub b-girl, czekamy na Ciebie! Spotkanie organizacyjne - 5 października o godz. 17. 00 w sali baletowej CKiT.

Pracownia plastyczna
Osobom, które chciałyby rozwijać swoje pasje plastyczne polecamy zajęcia odbywające się w pracowni plastycznej, pod kierunkiem Doroty Kruszewskiej. Proponujemy naukę rysunku i malarstwa oraz warsztaty witrażu, które rozpoczną się w październiku.

Rękodzieło artystyczne – decoupage, sutasz, filcowanie         
Zajęcia, podczas których pod kierunkiem Alicji Naworskiej-Kotelon można nauczyć się różnych technik rękodzielniczych: decoupage - zdobienie przedmiotów, polegające na przyklejaniu wzorów na powierzchnie z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych; sutasz – rodzaj haftu ręcznego ze specjalnych pasków z wiskozy zwanych sutaszami, z których można tworzyć niepowtarzalną biżuterię i ozdoby; filcowanie - tworzenie wielobarwnych wyrobów (broszek, wisiorów, ozdób) za pomocą łączenie włókien wełny. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 3 godziny, opłata za zajęcia wynosi 50 zł miesięcznie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 18.00.

Zajęcia muzyczne

Studio wokalne SUKCES
Śpiewające dzieci i młodzież od 6 lat zapraszamy na zajęcia Studia Wokalnego SUKCES. To pierwszy w Polsce dziecięco-młodzieżowy zespół folkowy. Założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu jest Agata Dowhań, opiekę edukacyjno-muzyczną sprawuje także muzyk - Mariusz Garnowski.
Studio przygotowuje młodzież i dzieci do uczestnictwa w konkursach i festiwalach wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, a także do koncertów scenicznych w kraju i zagranicą. Występy zespołu to niezapomniane widowiska wokalno-taneczne złożone ze współcześnie aranżowanych polskich pieśni ludowych i autorskich kompozycji inspirowanych folklorem. Zespół może się poszczycić licznymi nagrodami zdobytymi na ogólnopolskich festiwalach oraz występami w programach telewizyjnych. Studio wydało 3 płyty z autorskim materiałem muzycznym w wykonaniu swoich podopiecznych: „Buki moje”, „Jadą goście” i „Kolędujmy wraz”. Zajęcia odbywają się od 10 września w sali teatralnej CKiT, w czwartki o godz. 17.00 i soboty o godz. 11.00.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA
Orkiestra działa od kilku lat przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regieca - dyrektora Szkoły Muzycznej w Mrągowie. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli,  uświetniają większość miejskich uroczystości. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

Pracownia muzyczna            
Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją muzyczną pasję.  Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Zapisy przyjmuje opiekun pracowni - Justyna Zapała na spotkaniu organizacyjnym – 25 września o godz. 16.00.

Chór KAMERTON
Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób dojrzałych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe i wiele innych. Na zajęcia, prowadzone przez Justynę Zapałę zapraszamy od października.

Zajęcia ruchowe i rekreacyjne

Aerobik oraz zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa  
Zajęcia aerobiku wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć a równocześnie poprawiające samopoczucie  poprowadzi Agnieszka Sędłak – instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się od września w sali baletowej w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa, wzmacniające gorset mięśniowy odpowiedzialny za prawidłową postawę, w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.

JOGA

Zajęcia jogi poprowadzi od października Jowita Rzeczycka - dyplomowana nauczycielka jogi, specjalizuje się w klasycznej jodze. Ukończenie międzynarodowego kursu nauczycielskiego wg szkoły Sivanandy umożliwiło jej głębsze poznanie filozofii  jogi, technik oddechowych oraz asan(ćwiczeń fizycznych). Swoje doświadczenie pragnie przekazać dorosłym jak i dzieciom na zajęciach tak, by asany stały się niezapomnianą przygodą i pasją.
Zajęcia bedą odbywały się raz w tygodniu, w każdy wtorek. Są platne 60 zł miesiecznie. Istnieje mozliwość udziału w pojedynczych zajęciach dla dorosłych (płatność 20 zł za zajęcia).

Joga dla dzieci
Zapraszamy wszystkie   dzieci w wieku od lat 6 do 9 na zajęcia jogi. Zajęcia będą odbywały się w przyjaznej atmosferze w formie zabawy. Poprzez aktywną pracę z ciałem będziemy doskonalić sprawność fizyczną, gibkość  oraz umiejętność koncentracji naszych pociech. Zajęcia jogi dla dzieci są ciekawe i atrakcyjne, dostosowane do możliwości oraz temperamentu dzieci. Zajęcia we wtorki o godz. 17.00 w sali teatralnej.

Joga dla początkujących

Zajęcia jogi obejmują pracę z ciałem czyli wchodzenie na krótki czas w pozycje tzw. asany, które  mają za zadanie poruszyć  powstałe w naszym ciele blokady zatrzymujące naturalny przepływ  energii. Własna praca z ciałem  połączona z wiedzą wykwalifikowanego nauczyciela może  pomóc w wielu dolegliwościach zdrowotnych, poprawić świadomość naszego ciała, wzmocnić je i uelastycznić. Ważnym elementem jogi są pranajamy czyli techniki oddechowe polegające na świadomej pracy z oddechem, który jest odpowiedzialny za naszą witalność czyli siłę życiową. Cichy umysł to łagodny oddech i odprężone, zrelaksowane ciało. Ogólnie rzecz biorąc joga to antidotum na wszystko. Zajecia we wtorki o godz. 18.30 w sali teatralnej.

ZUMBA FITNESS
Zapraszamy na trening polegający na połączeniu aerobiku i elementów tańca takich jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, hip-hop, samba, soca, mambo, rock'n roll oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. ZUMBA to skuteczny, innowacyjny i wprawiający w dobry nastrój trening, przeznaczony dla każdego. Pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, poprawić kondycję i schudnąć. Zajęcia poprowadzi od października (we wtorki i soboty o godz. 19.00) Małgorzata Duszak - licencjonowany instruktor ZUMBA Fitness, z zawodu animator kultury o specjalności: taniec współczesy. Od lat związana z tańcem współczesnym - tańczyła w kilku zespołach tanecznych oraz doskonaliła warsztat pod okiem uznanych pedagogów. Instruktor i choreograf grup tańca: Zespół Niespokojnych Nóg, Happy Kids z Piecek. Pełna pozytywnej energii i otwarta na nowe wyzwania, co przekłada sie na panującą na zajęciach atmosferę świetnej zabawy. Opłata za zajęcia wynosi 59 zł miesięcznie, udział w pojedynczych zajęciach - 9 zł.