Impresje artystyczne ŚPIEWAJĄCE OBRAZY 2015 - czeka nas moc artystycznych wrażeń!

Tegoroczna edycja Impresji obfitować będzie w wiele ciekawych przedsięwzięć, w tym koncertów, na które serdecznie zapraszamy do Mrągowa.

PROGRAM

21 listopada
Centrum Kultury i Turystyki

DZIEŃ KRAKOWSKI
13.00 Spotkanie z DANUTĄ GRECHUTĄ i JAKUBEM BARANEM
autorami książki “Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty” Jak pisać o legendzie? Z tym zadaniem mierzy się wielu biografów. I nie zawsze im się to udaje. Jakub Baran postanowił sięgnąć do źródła i poprosić o pomoc najbliższą osobę w życiu Marka Grechuty. Powstał poruszający i pełen osobistych szczegółów portret artysty, który ujawnia zakulisowe wątki z jego życiorysu. Autorka nie tylko odsłania rąbek prywatności, ale opowiada także o karierze Marka

Wystawa zdjęć Marka Grechuty i zespołu Anawa z lat 60 – tych i 70 – tych

Wstęp wolny

20.00 GALA LAUREATÓW GRECHUTA FESTIVAL
Grechuta Festival  jest największym w Polsce wydarzeniem poświęconym twórczości Marka Grechuty, który rokrocznie odbywa się w Krakowie. Mrągowska Gala będzie okazją do usłyszenia najlepszych interpretatorów utworów Artysty. Zapraszamy na koncert jakiego nie było jeszcze w naszym mieście.

Całość poprowadzi Jakub Baran przy gościnnym udziale Danuty Grechuty.
Wystąpią:
Łukasz JEMIOŁA
zespół DZIEŃ DOBRY
Justyna PANFILEWICZ & Paweł PIĄTEK

Bilety w cenie 10 zł*

22 listopada
Centrum Kultury i Turystyki

12.00 OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI
Impresjom towarzyszy KONKURS mający na celu wyłonienie i promocję najciekawszych twórców z kręgu piosenki autorskiej i literackiej, a także popularyzację twórczości Marka Grechuty orz inspirację dorobkiem Artysty do własnych poszukiwań muzycznych. To przestrzeń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego, którzy zaprezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną z repertuaru Marka Grechuty we własnej interpretacji i aranżacji, drugą autorką (tekst i/lub muzyka)

Wstęp wolny

19.30 KONCERT GALOWY
Impresje zakończy mocne, muzyczne wydarzenie. Wystąpią LAUREACI Ogólnopolskiego  Konkursu Piosenki, a całość zamknie koncert NOSOWSKIEJ. Artystka zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy z Andrzejem Smoliki

Bilety w cenie 50 zł*

Pl. Unii Europejskiej
21.30 OBRAZY ŚWIATŁEM MALOWANE - pokaz fireshow

Teatr Salamndra oraz uczestnicy warsztatów

* Bilety do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66 oraz w systemie Ekobilet.

18-22 listopada
WARSZTATY

alternatywnych działań z TEATREM SALAMANDRA
laboratorium głosu z OLGĄ SZWAJGIER
kreatywnego pisania z MICHAŁEM ZABŁOCKIM

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej na http://www.ckit.mragowo.pl/strona/przeglady-konkursy/spiewajace-obrazy.html