Miejski Szlak Turystyczny „Poznaj Mrągowo” został oznakowany w roku 2015. Jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych jak i rowerowych. Oznakowany jest łapą niedźwiedzicy na białym kwadracie. Szlak został tak wytyczony, by pokazać nie tylko atrakcje turystyczne miasta, jak np. zabytki, ciekawe miejsca, ale także ukształtowanie terenu na którym położone jest miasto. Długość trasy to 12 km.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (dział CKiT) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” zapraszają do udziału w naszej kolejnej imprezie promującej atrakcje Mragowa!

Termin: 11.11.2015 r. (środa)
Miejsce i czas startu:  godz.10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Przewidywana godzina zakończenia: 13.00 w Mrągowie
Trasa wycieczki:
Spod CKIT udamy się w kierunku zabytkowego kompleksu koszar wojskowych przy ul. Wojska Polskiego. Tutaj dotrzemy do szlaku.
Sprawdź przebieg „Miejski szlak turystyczny Poznaj Mrągowo”
Łączna dł. trasy: 10 km.
Organizatorzy:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, info@it.mragowo.pl

Osoby nieletnie wyłącznie z opiekunem. Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Rajd odbywa się w ramach Europejskiego Dnia bez samochodu 2015 i  kampanii "Raj dla aktywnych. Mazury" organizowanej przez mazurskie LOT-y. Ma ona zwrócić uwagę na możliwości uprawiania turystyki aktywnej na Mazurach.