Spektakl wielu pokoleń. Pod koniec listopada ruszają „Mazurskie chrzciny”

Ponad 30 lokalnych twórców i aktorów przygotowało teatralno-filmowe widowisko wzorowane na „Weselu” Wyspiańskiego. Ze spektaklem „Mazurskie chrzciny” wystąpią pod koniec listopada na scenach w Mikołajkach, Mrągowie, Szczytnie i Pieckach. Polecamy!

„Mazurskie chrzciny – historia nosząca nasze imiona” to wielopokoleniowy spektakl osadzony w mazurskich realiach. Łączy on historie dawnych Mazurów z perypetiami współczesnej młodzieży. Na tytułowych chrzcinach dowiadują się oni jak wiele ich łączy.

Historia sięgająca mazurskich korzeni, noszona w pamięci starszych na scenie splecie się z problemami młodych. Oba pokolenia spróbują odnaleźć sens w walce o własną tożsamość i wspólnotę – mówi reżyser, Paweł Kisiel. – Połączenie w widowisku różnych stylów i środków wyrazu, nowatorstwa z tradycją będzie celowym zabiegiem pokazującym, że w twórczości nie ma barier, a młodzież i starsi są do siebie podobni.

Na scenie zobaczymy przedstawicieli pięciu pokoleń

W spektaklu biorą udział aktorzy w wieku od 7 do 60 lat.  – Widowisko „Mazurskie chrzciny” to artystyczna kampania na rzecz „bycia sobą wśród innych”, to zaproszenie, aby budować przestrzeń do dialogu, inspiracji i współpracy – dodaje Aleksandra Lemańska, prezes Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE” .

Na „Mazurskie chrzciny” zapraszają mieszkańców Mikołajek, Mrągowa, Szczytna i Piecek

Premierę „Mazurskich chrzciny” zaplanowano na piątek, 27 listopada w Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach. Widowisko rozpocznie się o 18.00. W sobotę aktorzy przyjadą do mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki. Rodzinna ceremonia na scenie sali widowiskowej wystartuje o 15.30. Kolejnym miastem, w którym  zagoszczą „Mazurskie chrzciny” będzie Szczytno i nowo wybudowane Centrum Logistyczne NOVUM przy ulicy Chrobrego.  Tam będzie można obejrzeć widowisko o godz. 17:00. Na koniec spektakl będzie można obejrzeć w GOKSiR „Pegaz” w Pieckach 30 listopada, godz. 18.00. Wstęp wolny!

„Mazurskie chrzcin – historia nosząca nasze imiona", to przedsięwzięcie realizowane przez nieformalną grupę Enklawa Artystyczna z Piecek pod opieką Fundacji Alternatywnej Edukacji „ALE”, dzięki dofinansowaniu z Programu Mikrodotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie.