Magdalena Markiewicz mieszka w Marcinkowie, gdzie na co dzień prowadzi Ogrody pokazowe i Motylarnię. Ostatnio postanowiła poszerzyć swoją działalność i napisała powieść psychologiczną „Szeol”. Premiera jej najnowszej książki już 9 grudnia 2015 w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie.

Magdalena Markiewicz ma już na swoim koncie książkę popularnonaukową „Motyle z mojego ogrodu”, teraz zadebiutowała w roli powieściopisarki. „Szeol”  - taki tytuł nosi jej najnowsza książka. Jest to powieść psychologiczna, która obnaża ułomność społeczeństwa nastawionego głównie na konsumpcjonizm.

"Lena Szauer pracuje dla międzynarodowej korporacji. Trzydziestoletnia ekonomistka z północnej Polski została wytypowana na lidera w zdobywaniu lukratywnych kontraktów, stąd życie jej to pasmo niekończących się podróży, wypełnionych mocą wrażeń, napięć - jak również chwil grozy. Akcja powieści rozgrywa się na trzech kontynentach: w Azji, Afryce i Europie, toteż jest niezwykle dynamiczna i wielowątkowa. Fabuła dotyka również obszaru metafizycznego, niczym z obrazu Botticelliego. Zawieszonego gdzieś pomiędzy, w którym poznajemy wizję apokaliptycznej traumy, dotykającą główną bohaterkę. Poruszone w powieści kluczowe dla fabuły zagadnienia, mogą stanowić lustro, w którym Czytelnik ma szansę wyłuskać odpowiedzi na wiele swoich życiowych pytań. Psychologiczny nurt proponowanej prozy demaskuje niemałą skalę ceny, jaką płaci się za mylenie życiowego spełnienia z powierzchownym konsumpcjonizmem."

Magdalena Markiewicz jest z zawodu ekonomistką. Debiutowała na łamach miesięcznika "Ogrody" pisząc swoje pierwsze felietony. W kolejnych latach współredagowała kwartalnik "Wnętrze i Ogród", była też wydawcą e-magazynu "Inkubator Kreatywności" i wydała album "Motyle z mojego ogrodu".

Premiera powieści „Szeol” odbędzie się  w środę, 9 grudnia 2015 w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie. Spotkanie rozpocznie się o 17.00. Będzie to okazja by porozmawiać z Magdaleną Markiewicz i posłuchać o kulisach powstawania książki. Spotkanie poprowadzi Anna Wysuwa-Szefler.