Zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na koncert Lao Che - 24 kwietnia 2016, godz. 18:00

To coś więcej niż tylko świetna i niepowtarzalna muzyka, która łączy w sobie wpływy różnych gatunków muzycznych: rocka, elektroniki, fusion czy hip-hopu. To również wyjątkowe teksty charyzmatycznego lidera zespołu Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego, które znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich.

LAO CHE jest jednym z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce.

Zespół został założony w Płocku, w 1999 roku, przez byłych członków grupy Koli. Ich muzykę określa się terminem crossover, gdyż gatunek muzyczny, który uprawiają, wykracza poza standardowe ramy rocka. Formacja zyskała największą popularność wydając w 2005 roku swoją drugą płytę zatytułowaną Powstanie Warszawskie. Tego samego roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, grupa nagrała singiel Czerniaków. W 2012 roku muzycy zostali uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.

4 marca 2015 r. ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana Dzieciom.

Choć tytuł nawiązuje do Brzechwy i jego Brzechwa dzieciom, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.

Grupa wystąpi w składzie:

Mariusz "Denat" Denst - sampler, animacja

Hubert "Spięty" Dobaczewski - śpiew, gitara rytmiczna

Michał "Dimon" Jastrzębski - perkusja

Filip "Wieża" Różański - instrumenty klawiszowe

Rafał "Żubr" Borycki - gitara basowa

Maciek "Trocki" Dzierżanowski - instrumenty perkusyjne

Bilety: 30 zł - przedsprzedaż do 31.03.16 , 40 zł - od 1.04.16

ZAPRASZAMY!!!