Jeśli chcesz rozwijać się sportowo, a przy okazji poznać najpiękniejsze miejsca w Polsce, zapraszamy na 7 emocjonujących wyścigów rowerowych, składających się na klasyfikację generalną. Po skończonej rywalizacji wyłonimy najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych na trzech dystansach. Wszystkie wyścigi zaliczane będą do Super Klasyfikacji MTB.

Pokonanie wyścigu wiąże się również z przejazdem przez miejscowość Gałkowo, a to obecnie jedno z najpopularniejszych wśród warszawskich celebrytów miejsc na Mazurach. Szczególnie za sprawą
stadniny koni Państwa Ferenstein oraz zawodów i pokazów tych zwierząt.

Warto dodać, że Gałkowo założyli w latach 30-tych XIX w. rosyjscy staroobrzędowcy filiponi. To wyznawcy prawosławia, którzy odrzucili wprowadzone w XVII w. reformy w cerkwi rosyjskiej. Prześladowani w Rosji schronili się na Mazurach, gdzie założyli kilkanaście wsi. Do dziś można zobaczyć tu miejsca, które zagospodarowali w trakcie swojego pobytu.

W Gałkowie na zawodników czeka szybka, bardzo malownicza trasa. Kolarze ścigać się będą w Lesie Gałkowskim,w kierunku na Rosochę. Tam przekroczą most na rzece Krutyni i dalej duktami leśnymi dojadą do "Kamieniołomów". Tam trudne technicznie ścieżki dodadzą pikanterii całej rywalizacji. Dalej zawodnicy przejadą obok zabytkowego
Klasztoru Starowierców w Wojnowie i stamtąd udadzą się w kierunku na Gałkowo.

Bardzo malownicze położenie trasy, jak i samego "miasteczka zawodów" zachęca do odwiedzenia etapu wraz z rodziną i znajomymi. Piekne krajobrazy, bliskość natury, wspaniała, regionalna kuchnia, to tylko kilka powodów, by tego dnia stawić się na starcie w Gałkowie.

26 czerwca 2016, godz. 11:00

Potocki Gałkowo
Gałkowo 46, 12-220 Gałkowo

Kontakt, tel. 606 465 364

Stowarzyszenie "Luz Grupa"