UWAGA!!!

Na Mrągowskich pogaduszkach wystąpi gość specjalny. Będzie nim prof. dr hab. Wojciech Nowakowski dyrektor Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego (guru polskiej archeologii, osoba poważana w światowej archeologii. Mgr Agnieszka Jaremek w-ce prezes Fundacji Dajna będzie osobą prowadząca; usłyszymy również dwie osoby wpierające badania w ramach Fundacji.

 

W dniach 10 – 11.12.2015 Fundacja Dajna była jednym z organizatorów konferencji naukowej w mrągowskim ratuszu nt. wykopalisk archeologicznych na terenie Pojezierza Mrągowskiego. Podczas Pogaduszek słuchacze zapoznają się z historią starożytną naszego regionu oraz wykopaliskami archeologicznymi.

„Mrągowskie pogaduszki” to cykl spotkań z ciekawymi osobami nt. naszego najbliższego regionu.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego 2016 (piątek) o godz. 18:00 w mrągowskim Muzeum.

Wstęp wolny! Zwłaszcza zapraszamy członków TMZM!

O Agnieszce Jaremek:
Agnieszka Jaremek jest W-ce Prezesem Zarządu Fundacji Dajna. Zakres działalności Fundacji to wynik oceny aktualnego stanu badań nad dziedzictwem kulturowym, sposobów jego ochrony, zakresu upowszechniania i promocji oraz źródeł finansowania. Efektem analizy było stworzenie listy działań priorytetowych, których realizację uznano za szczególnie pilną i potrzebną. Z uwagi na doświadczenie założycieli, władz i pracowników Fundacji główny trzon działalności obejmuje prace naukowe i naukowo-techniczne, promocję i edukację w zakresie archeologii i historii.
Źródło: www.dajna.org.pl

Organizatorzy: Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. (89) 743 34 67 lub mailowo: kierownik@it.mragowo.pl

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej istnieje od 41 lat i jest najliczniejszym mrągowskim stowarzyszeniem, liczy bowiem 129 członków. Głównym celem jest propagowanie zainteresowania regionem ojczystym. Zachęcamy do przystąpienia w nasze szeregi!

W kolejnych miesiącach planowane są następujące Pogaduszki:
Marzec -  prof. dr hab. Roman Czaja, Atlas historycznych miast polski, Tom III Mazury, Zeszyt 3 – dawne plany Sensburga
Kwiecień - Martyna Kaczorowska (historyk sztuki) nt. Architektury Mrągowa
Maj – Sabina Przybyłowska „Wspomnienia z powojennego Mrągowa”

Do tej pory odbyły się następujące Pogaduszki:
14.01.2016r. - Mrągowskie pogaduszki z prof. dr hab. Janem Gancewskim „Historyczne tajemnice Mrągowa”
5.03.2015r. - Pogaduszki z Januszem Sibikiem
19.05.2015r. - Mrągowskie Pogaduszki z Piotrem Mendrochem