Dobiegają końca prace nad przygotowaniami do sezonu letniego, w tym również do Dni Mrągowa (1-3 lipca 2016). Przedstawiamy Państwu najważniejsze informacje związane z tegorocznym świętem naszego Miasta. Co godne podkreślenia, koszty związane z organizacją imprezy sfinansowane zostaną z budżetu Miasta, a więc wstęp na wszystkie wydarzenia i koncerty będzie wolny.

Pierwszy dzień zaczniemy widowiskowym koncertem GRUBSONA – czołowego reprezentanta polskiej sceny hip-hop, który w umiejętny sposób, wspierany żywymi instrumentami, scala ze sobą wielorakie gatunki muzyczne.  Dodatkowych wrażeń dostarczy zespół  OMNI mOdO czyli czterech oryginalnych artystów, starających się nie ograniczać do stylistycznych szufladek, co udowodnili zdobywając uznanie jury mrągowskich Impresji artystycznych Śpiewające Obrazy 2015.

Drugiego dnia odbędą się animacje skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta oraz Festiwal „To Mi w Duszy Gra”, realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Sukces. Muzyczne zmagania zakończy koncert uzdolnionej wokalistki, finalistki programu "The Voice of Poland" – JAGODY KRET z zespołem.

Sobotni wieczór w amfiteatrze nad jeziorem Czos zapowiada się równie ciekawie. Koncert otworzy dobrze znana mrągowskiej publiczności NATALIA NYKIEL - młoda, utalentowana artystka, która wniosła na polską scenę wiele świeżości. Gwiazdą wieczoru będzie zespół COMA z charyzmatycznym wokalistą na czele – PIOTREM ROGUCKIM. Formacja znana jest  fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Niedzielny program rozpocznie Festyn Średniowieczny GOTHICUM. Na scenie zaś gościć będziemy legendarną grupę SKALDOWIE, która w 2015 roku obchodziła Jubileusz 50-lecia pracy twórczej.

ZAPRASZAMY! Tego nie można przegapić!