Od 1 do 8 marca 2016, w godzinach od 18:00 do 21:00, przechodząc ulicą Warszawską, będzie można podziwiać niecodzienną WYSTAWĘ FOTOGRAFII. Na ekranie o wymiarach 4 na 3 metry, zamontowanym na witrynie sklepu naprzeciwko Restauracji Stara Chata, będą wyświetlane zdjęcia ośmiu młodych modelek, uczennic szkół mrągowskich. Autorką zdjęć jest Daria Deptuła, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół nr 2, oraz wspierająca ją z drugim obiektywem Dominika Brodzik z Liceum Ogólnokształcącego.  Inicjatywa zrodziła się w Enklawie Artystycznej – nieformalnej grupie zrzeszającej młodzież, która pasjonuje się sztuką w szerokim znaczeniu.

Pomysł ulicznej wystawy fotograficznej powstał po warsztatach kreatywnego pisania, organizowanych przez CKiT w ramach Impresji artystycznych „Śpiewające obrazy”. Na wzór Krakowa, gdzie od 6 lat na murach kamienic wyświetlane są po zmroku wiersze poetów amatorów z całego kraju, w Mrągowie w podobny sposób zostanie wypromowana autorska fotografia. Akcja uczci zbliżający się Dzień Kobiet, ponieważ w całości jest poświęcona dorastaniu i dojrzewaniu ku kobiecości, odkrywaniu jej wielu oblicz w sobie i w innych. Dziewczyny uchwycone w obiektywie Darii Deptuły, razem z nią samą, mają od 15 do 19 lat. Projekcji zdjęć towarzyszą fragmenty wierszy nastoletnich poetek z Enklawy, działających w mrągowskim Saloniku Literackim przy Bibliotece Pedagogicznej.

Ośmiodniowa wystawa zakończy się 8 marca – tego dnia będzie można podziwiać na zdjęciach samą autorkę. Panie goszczące tego dnia w Restauracji Stara Chata otrzymają od realizatorów życzenia oraz wezmą udział w losowaniu upominków.

Całą akcję od aranżacji planów zdjęciowych po projekcję uliczną wsparli:  Urząd Miejski w Mrągowie, Restauracja Stara Chata, Hotel Solar w Mrągowie, Rezydencja Piecki, Sklep Nabiałowy Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL przy ulicy Warszawskiej 21, Fundacja Zwierzęta Eulalii oraz Fundacja Alternatywnej Edukacji „ALE”.

Przedstawiamy plan projekcji:
Wtorek 1 marca: Karolina Falewicz
Środa 2 marca: Magdalena Waszkiewicz
Czwartek 3 marca: Kornelia Brzezińska
Piątek 4 marca: Margerita Kalinowska
Sobota 5 marca: Patrycja Dakszewicz
Niedziela 6 marca: Patrycja Sałata
Poniedziałek 7 marca: Karolina Kazaniewska
Wtorek 8 marca: Daria Deptuła