Zapisy na Noc Sów są zamknięte. Wszystkie miejsca zajęte.

 

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i wszystko budzi się do życia. Jest to dobra pora na to by rozpocząć swoje pierwsze przyrodnicze obserwacje. Marzec to dla większości naszych sów najbardziej aktywny okres w roku. Wtedy właśnie rozpoczynają swój okres godowy, o czym świadczy ich częste pohukiwanie.

Szkoła Podstawowa w Krutyni, Nadleśnictwo Strzałowo, Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni oraz Mazurski Park Krajobrazowy zapraszą na Noc Sów, która odbędzie się 11 marca o godz. 18.30 w Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. W programie jest przewidzianych wiele atrakcji, m. in. pogadanki i prelekcje na temat sów, pokaz filmu "Sowy Polski" Artura Tabora, wycieczka terenowa  - poszukiwanie i obserwacja sów. Na koniec planowane jest wspólne ognisko przy Szkole Podstawowej w Krutyni.

Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone nocnym łowczyniom, organizowane przez Ptaki Polskie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK! Aby wziąć udział w wydarzeniu należy skontaktować się bezpośrednio z Przewodnikiem danego Wydarzenia poprzez Formularz kontaktowy online dostępny na stronie http://www.jestemnaptak.pl/noc-sow – w terminie do 6 marca 2016. O udziale w Wydarzeniu świadczy odpowiedź potwierdzająca wysłana przez Przewodnika. Zapisy na lokalne Wydarzenia są obowiązkowe.

Zapraszamy!