Jubileuszowa wystawa 35-lecia Festiwalu Pikniku Country w Mrągowie to wystawa wspomnień i czasu, którego już nie ma. Festiwal to kawałek historii miasta Mrągowa i mrągowian, to wiele historii ludzi, którzy przyjeżdżali i przyjeżdżają do dziś na Piknik, to fenomen muzyki i miejsca, miejsca nad jeziorem Czos o którym opowiada Cezary Makiewicz w swojej piosence - "Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, do Mrągowa nad jeziorem Czos".

Podczas przygotowywania wystawy skorzystano z licznych zbiorów od osób związanych z Festiwalem, a w szczególności ze zbiorów mrągowskiego kolekcjonera Sławomira Stefaniaka. Wystawa jest bogata w spojrzenie na te 35 lat Festiwalu. Wystawa jest też nostalgicznym powrotem do "duch" dawnego Festiwalu, ale też próbą zmierzenia się w XXI wieku z nowoczesnymi trendami Festiwalu, który uległ przeobrażeniu w sposobie artystycznym, muzycznym i komercyjnym.

Wystawa zawiera elementy współczesne - "Dzikiego Zachodu" i jest świetnym wprowadzeniem do przeżywania już 35 Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country w Mrągowie.

Zapraszamy serdecznie na zwiedzanie wystawy już od 29.07.2016 r. od godz. 15.00 w Muzeum w Mrągowie, ul. Ratuszowa 5, Ratusz Miejski.