16 lipca 2016 (sobota) godz. 20.00, amfiteatr nad jeziorem Czos

Pomysł Festiwalu powstał z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja  na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART. Do udziału w imprezie zaproszono znakomitych śpiewaków operowych, a do takich z pewnością należy sopranistka Fulvia Mastrobuono występująca na trzech kontynentach oraz znakomity tenor Claudio Rocchi - uczeń słynnego Luciano Pavarottiego. Do tego grona dołączyli Katarzyna Zając-Caban od lat współpracująca z teatrem w Bremen i Schwerinie oraz dysponujący wspaniałym basem Piotr Wołosz, który po występach na polskich scenach operowych, ostatnio rozwija karierę we włoskich teatrach operowych.  Solistom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna składającą się z młodych, utalentowanych muzyków pod dyrekcją Marcina Wernera. Trzygodzinną galę, w której usłyszymy hity z oper, operetek, musicali i filmów, poprowadzą Kamila i Łukasz Maćkowiak.

W programie m.in.  Un bel di vedremo z op.”Madame Butterfly”, Che gelida manina z op. „Cyganeria” oraz Pirates of Carribean.                            

Organizatorzy:
Fundacja na rzecz Kultury i Sztuki AVANGART, Burmistrz Miasta Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
 
Wystąpią:
Fulvia Mastrobuono – sopran, występowała na scenach m.in.: Mediolanu, Rzymu, Florencji, Livorno we Włoszech, Seulu w Korei, Republiki Konga, Istambułu w Turcji. Brała udział w licznych festiwalach m.in: Musica Toscana w Arezzo, Festiwal muzyki Belliniego w Taorminie na Sycylii, oraz festiwal operowy na Malcie. W tym roku zadebiutowała na deskach największej i najstarszej włoskiej opery Teatro San Carlo w Neapolu.

Katarzyna Zając-Caban – sopran, zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi partią Xerxesa w operze G. Haendla – „Xerxes”. W 2006 roku rozpoczęła także współpracę z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. W roku 2008 podjęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie debiutowała w „Ptaszniku z Tyrolu” C. Zellera. Współpracuje z teatrem w Bremen i Schwerinie. W swoim repertuarze posiada partie w operetkach: „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica” E. Kálmána i „Wesoła Wdówka” F. Lehára. Koncertuje także w Douai i Lille (Francja).
 
Claudio Rocchi  – tenor, naukę śpiewu rozpoczął w wieku 14 lat, w latach 2000-2005 był studentem samego mistrza Luciano Pavarottiego. Występował na deskach teatrów w Rzymie, Mediolanie i Florencji we Włoszech, w Paryżu i Marsylii we  Francji, Budapeszcie na Węgrzech, w Wiedniu i Insbruku w Austrii, w Bernie w Szwajcarii. Brał udział także w festiwalach: Musica Toscana w Arezzo, oraz festiwal operowy na Malcie, a także w Marsylii we Francji.

Piotr Wołosz
– bas, swoją karierę rozpoczynał od pracy jako solista „Opery na zamku” w Szczecinie, oraz „Opery Wrocławskiej”. Kolejnym krokiem w jego drodze artystycznej była współpraca z „Teatrem Wielkim-Operą Narodową”, w Warszawie, „Operą Łódzką”, „Operą i Filharmonią Podlaską” w Białymstoku, oraz „Operą Śląską” w Bytomiu.  Od roku 2013 występuje głównie  na deskach włoskich teatrów m.in. w Mediolanie, Rzymie, Pisie, Belluno i Arezzo. Obecnie mentor, pomysłodawca i założyciel Grupy Artystycznej AVANGART oraz Fundacji na rzecz kultury i sztuki pod tą samą nazwą.

Orkiestra symfoniczna (w składzie trzydziestoosobowym) pod dyrekcją Marcina Wernera.

Prowadzący: Magdalena Fedor i Przemysław Kojtych

Szczegóły na: https://www.facebook.com/festiwalbelcanto/


Informacja i sprzedaż biletów - recepcja Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 89 743 34 73. Bilety: 20 zł, 40 zł, 60 zł. 15 % zniżki dla grup zorganizowanych (powyżej 30 osób) sprzedaż bezpośrednio w Centrum Kultury i Turystyki.

oraz
ebilet.pl