Po raz kolejny najsilniejsi mężczyźni zmierzą się w zawodach Strongman w Mikołajkach. Tym razem to edycja wyjątkowa, bo w szranki z Polakami staną siłacze z innych krajów europejskich by walczyć o Puchar Narodów.
 
Zawody o puchar Strongman w Mikołajkach do tej pory ograniczały się do mistrzów z Polski. Tym razem miasto na Mazurach odwiedzą także zawodnicy z Czech, Ukrainy i Słowacji. Polskę reprezentować będą Robert Cyrwus i pochodzący z naszego województwa Przemysław Brzoza. Na przeciw nich staną Oleolenko i Tsifra z Ukrainy, Peter Pucha i Tomas Bernath ze Słowacji oraz Jiri Vytiska i Jan Sleis z Czech.

Zawodnicy, którzy spotkają się na pl. Wolności w centrum Mikołajek w sobotę 23 lipca 2016 o godzinie 15.00 zmierzą się w pięciu konkurencjach: opona plus trzy ogromnej wagi kegi wrzucane na podest, ciągi na platformie, wrzucanie na specjalna platformę betonowych kul, z których najcięższa ma wagę 170 kg, nosidło o wadze 340 kg, które należy przenieść na 40 m oraz yok o wadze 420 kg, z którym trzeba pokonać taki sam dystans.

W tym roku widzów czeka wyjątkowa atrakcja. Organizatorzy przygotowali konkurencję otwierającą - o godzinie 12.00 spotkają się w porcie w Wiosce Żeglarskiej, by przeciągnąć linami żaglowiec Chopin.

Atrakcji nie zabraknie.

Wstęp na imprezę jest wolny.