Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na kolejną imprezę krajoznawczą, podczas której będzie można zbierać punkty z Mrągowo Rowerowo.

Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

Rajd Rowerowy do Mikołajek na Strong Man
Termin: 23.07.2016 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz. 10.00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Czas zakończenia: 18.00
Długość trasy: 44 km + 30 km

Z Mrągowa uczestnicy udadzą się przez Popowo Salęckie – Wyszembork – Szczerzbowo – do Rynu. Następnie wschodnim brzegiem jeziora Ryńskiego i Tałty przez Rybical, Skorupki, Tałty do Mikołajek. Główna część zawodów Strong Man planowana jest w godz. 15.00 – 18.00. Powrót przez Użranki do Mrągowa, czerwonym szlakiem rowerowym. Przebieg rajdu...

Informacje dodatkowe
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Mrągowo Rowerowo
Rajd organizowany jest w ramach akcji Mrągowo rowerowo! Weź udział w wydarzeniach rowerowych, które liczą się do punktacji i zbieraj pieczątki na karcie. Karty są dostępne podczas wszystkich rajdów, a także w Urzędzie Miasta Mrągowa, Informacji Turystycznej.

Punkty można otrzymać za udział w rajdach rowerowych organizowanych przez LOT, wydarzeniach rowerowych typu Mazury MTB czy Mrągowski Festiwal Rowerowy, a także w akcjach i aktywnościach rowerowych lub za indywidualne przejazdy, ale wyłącznie oznakowanymi szlakami rowerowymi, których początek jest na terenie powiatu mrągowskiego.

W 2016 roku postanowiono nagradzać najbardziej aktywnych uczestników imprez krajoznawczych przygotowywanych przez LOT oraz MCIT. W roku 2015 pokonano łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z MCIT 350 km oraz uczestnicy z największą liczbą przebytych km w ciągu roku, otrzyma atrakcyjne nagrody.