Historia, kultura, patriotyzm, tradycja, pamięć i ojczyzna te wszystkie elementy składają się na repertuar RZAWP , który wystąpi już 7 sierpnia 2016 o godz. 16.00  w amfiteatrze nad j. Czos. Serdecznie zapraszamy. WSTĘP WOLNY.

Ponad 60-letnia działalność artystyczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego skupia się przede wszystkim na kultywowaniu tradycji narodowych, ważnych momentów historycznych polskiego oręża poprzez muzykę, taniec i słowo. Znajdziemy tu stare i znane pieśni wojskowe oraz wojenne, nawiązujące do bogatej historii Polski, jej walk, bitew, obrony niepodległości, a także pieśni o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne oraz nowe utwory z gatunku muzyki pop.

Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm i elegancję artystów. Uznanie dla Zespołu wielokrotnie wyrażali wielcy tego świata – prezydenci, premierzy, koronowane głowy.

Program Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego to zawsze duże widowisko, piękny taniec i wspaniały śpiew!