Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Mrągowska" oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na kolejne imprezy krajoznawcze, podczas których będzie można zbierać punkty z Mrągowo Rowerowo.

9 lipca – Rajd Rowerowy do Mikołajek na Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie” w ramach Dni Mikołajek
10 lipca – Rajd rowerowy do Piecek z Mrągowa dawnym nasypem kolejowym

Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel.  89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl

Rajd Rowerowy do Mikołajek na Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie”
Termin: 9.07.2016 r. (sobota)
Miejsce i czas startu: godz. 9.30 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Czas zakończenia: 17.30
Długość trasy: 38 km + 30 km = 68 km,
sprawdź przebieg planowanej trasy...

Z Mrągowa uczestnicy udadzą się przez Popowo Salęckie – Wyszembork – Szczerzbowo – Sądry do Wejdyk. Tam poszukamy bunkrów z czasów II wojny światowej. Następnie przez Jorę Wielka do Mikołajek.
W Mikołajkach będzie odbywał się Festiwal Rybny w ramach obchodów
Dni Mikołajek.
Planowany wyjazd z Mikołajek planowany jest na godz. 16.00. Powrót czerwonym szlakiem rowerowym Faszcze – Użranki – Kosewo – Czerwonki – Mrągowo.

Rajd rowerowy do Piecek dawnym nasypem kolejowym
Termin: 10.07.2016 r. (niedziela)
Miejsce i czas startu: godz. 10:00 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Czas zakończenia: 14.30
Długość trasy: 14 km

Sprawdź przebieg trasy rowerowej nasypem kolejowym

Uczestnicy ścieżką pieszo-rowerową ul. Wojska Polskiego udadzą się do Nikutowa. Następnie wjadą na nasyp kolejowy prowadzący do miejscowości Krzywe. Kolejny etap prowadzi udrożnionym przez LOT Ziemia Mrągowska odcinkiem nasypu dla ruchu pieszo-rowerowego do Piecek. W Pieckach odpoczynek w kawiarni Szabelskiega. Powrót do Mrągowa żółtym szlakiem rowerowym Ernsta Wiecherta przez Brejdyny i Krzywe.

Rajd organizowany jest w ramach zadania publicznego: Rowerem do Piecek współfinansowanego ze środków Gminy Piecki.

Informacje dodatkowe
Na dwie imprezy nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
Mrągowo Rowerowo
Rajd organizowany jest w ramach akcji Mrągowo rowerowo! Weź udział w wydarzeniach rowerowych, które liczą się do punktacji i zbieraj pieczątki na karcie. Karty są dostępne podczas wszystkich rajdów, a także w Urzędzie Miasta Mrągowa, Informacji Turystycznej.

Punkty można otrzymać za udział w rajdach rowerowych organizowanych przez LOT, wydarzeniach rowerowych typu Mazury MTB czy Mrągowski Festiwal Rowerowy, a także w akcjach i aktywnościach rowerowych lub za indywidualne przejazdy, ale wyłącznie oznakowanymi szlakami rowerowymi, których początek jest na terenie powiatu mrągowskiego.

W 2016 roku postanowiono nagradzać najbardziej aktywnych uczestników imprez krajoznawczych przygotowywanych przez LOT oraz MCIT. W roku 2015 pokonano łącznie prawie 700 km. Dlatego też pierwsza osoba, która przekroczy z MCIT 350 km oraz uczestnicy z największą liczbą przebytych km w ciągu roku, otrzyma atrakcyjne nagrody.