Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Celem tego dnia jest edukacja na temat roli zapylaczy w środowisku oraz zagrożeniu ich wyginięciem. Pragniemy również przypomnieć o tym, jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy tych pożytecznych owadów.

W programie Wielkiego Dnia Pszczół będą wspólne warsztaty budowania domków dla pszczół dziko żyjących. Każdy odwiedzający będzie miał szansę zbudować swój własny domek dla owadów i zabrać go do domu, aby w jego ogrodzie czy też balkonie zagościły te pożyteczne zwierzęta. Będzie można również dowiedzieć się jakie rośliny są przyjazne dla pszczół i jakie warto sadzić w ogrodach.

Podczas Wielkiego Dnia Pszczół, będzie możliwość spotkania z lokalnymi pszczelarzami, aby dowiedzieć się o ich pracy oraz spróbować jej słodkich efektów w postaci miodu. Funkcjonować  będą stoiska promocyjne Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadleśnictwa Maskulińskie, na których będą prowadzone gry i zabawy edukacyjne. Dodatkowo w trakcie obchodów ogłoszony będzie konkurs malowania na dachówkach. Najpiękniejsze prace upiększą dach hotelu dla owadów przy siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Chętnie będą mogli wziąć udział w pszczelej grze terenowej.

Ciekawskich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej zabawy 8 sierpnia  2016 roku od godz. 11:00 do 15:00 w ogrodzie przy Ośrodku Edukacji  Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni.