Tegoroczną gwiazdą Dni Mikołajek, które odbędą się 7 - 9 lipca 2017, będzie Sylwia Grzeszczak. Prócz czołowej gwiazdy polskiej muzyki pojawią się wokaliści znani z programu TVP2 Voice of Poland.

Dni Mikołajek wystartują w piątek (7 lipca 2017, po godzinie 17.00) i od razu będzie silny akcent muzyczny - plejada znanych artystów: Kamil Bijoś, Jagoda Kret, Michal Grobelny, Ernest Staniaszek, Arek Kłusowski. Finalistom Voice of Poland towarzyszyć będą na instrumentach: Tomasz Świerk, Tomasz Madzielewski, Maciej Magnuski, Artur Twarowski. Przygotowywany jest ponad dwugodzinny program muzyczny, który rozpędzi kolejne dni. Początek o godzinie 20.00.

Następny dzień od rana to mazurski Festiwal Rybny "Rybkę na Zdrowie" (godz. 10.00). Tej najpopularniejszej w regionie imprezy kulinarnej nie trzeba reklamować. Smakosze będą mogli spróbować ryb przygotowanych na różne sposoby. Ich gotowanie, smażeniem i pieczeniem zajmą się najlepsi kucharze z Polski.

Sobota jest też kulminacja obchodów Dni Mikołajek. Tego dnia planowana jest parada statków (godz. 21.00) oraz pokaz fajerwerków (godz. 22.30). Zwieńczeniem będzie koncert Sylwii Grzeszczak (godz. 23.00) - znakomitej i popularnej gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Niedziela należeć będzie do najmłodszych. Podczas festynu na pl. Wolności wystąpią dzieci z mikołajskich szkół, bedzie można takze wziąć udział w wielu aktywnościach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.