Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej i Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zapraszają 4 marca 2017 (sobota) godz. 17.00 „Na Kaziuka …” czyli XIV spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski

W PROGRAMIE:

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna”. 

z Niemenczyna, rej. Wileński. Założony w roku 1980 przez Jana Mincewicza Polski Zespół Pieśni i Tańca, zdobył sobie renomę wśród Polonii całego świata jako instytucja kultury, preferująca autentyczny folklor wileński. Zespół „Wileńszczyzna” został odznaczony nagrodą im. Oskara Kolberga, odznaką zasłużony dla kultury polskiej, medalem „za wieloletnią pracę w krzewieniu kultury polskiej na świecie” oraz innymi zaszczytnymi nagrodami.

Choreograf Zespołu – Leonarda Klukowska.

TRIO  „HANKI”. 

z Połuknia, rej. Trocki. Trio powstało w 2005 roku. Pierwszy koncert odbył się w miejscowym kościółku w Połukniu, podczas pasterki.  Agnieszka, Iwona i Renata swój występ poświęciły akcji charytatywnej i do dzisiaj -  z roku na rok, 24 grudnia kontynuują zapoczątkowaną przed 11 laty tradycję.  Obecnie występy trio ,,HANKI” uświetniają uroczystości rodzinnej miejscowości, Ziemi trockiej oraz Wileńszczyzny. Niejednokrotnie występowały na scenach Polski, Białorusi, Słowacji. Ich pasją jest zbieranie miejscowego folkloru, z którego rodzą się ludowe obrazki  o różnej tematyce i charakterze.

Kierownik – Renata Joknienė

Żeński zespół śpiewaczy  „marzenie”.
z Nowych Święcian, pod kierownictwem Leny Grycewicz aktywnie działa od 15 lat. Uczestniczy w dorocznym festiwalu „Pieśń znad Wilii”, organizowanym przez Centrum Kultury Polskiej Na Litwie Im. St. Moniuszki W Wilnie.

KIERMASZ KAZIUKOWY

Przy skocznej muzyce odbędzie się kiermasz oryginalnych wyrobów z Wilna. Palmy z suszonych kwiatów i inne ozdoby wielkanocne, wyroby z wikliny, serwety z lnu, pierniczki, chleb wileński to upominki, które pozwolą na długo zachować ciepłe wspomnienia.

 
Bilety w cenie:  12 zł, 9 zł /z Kartą MRTP/, do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 89 743 34 70 oraz online w systemie ekobilet.