Zapraszam serdecznie na otwarcie wystawy pt. Starożytne nekropolie powiatu mrągowskiego, w dniu 15.02.2017 r. o godz. 18.00 w Muzeum w Mrągowie, Stary Ratusz Miejski, ul. Ratuszowa 5. Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca.

Wystawa jest poświęcona najważniejszym nekropoliom świata starożytnego na terenach dziesiejszego powiatu mrągowskiego. W okolicach Mrągowa odbyły się po II wojnie światowej pierwsze polskie wykopaliska na Mazurach, które były kontynuowane z dużą intensywnością przez dziesięciolecia aż po dzień dzisiejszy. Efektem tych działań region mrągowski należy obecnie do najlepiej rozpoznanych pod wzgledem archeologicznym obszarów Mazur.

Liczne ekspedycje archeologiczne z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego przyczyniły się do świetnego poznania starożytnej przeszłości Mrągowa i jego okolic. I za słowami dr Tomasza Nowakiewicza z IA UW i jego żony Aleksandry Rzeszotarskiej - Nowakiewicz autorów książki pt. "Starożytności Pojezierza Mrągowskiego" zapraszamy Państwa do zapoznania się z "ojczystą przeszłością", tajemniczą, mroczną i niezwykłą.