Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie serdecznie zaprasza 3 marca 2018 (sobota) o godz. 17.00 „Na Kaziuka …” czyli XIII spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski.

TRADYCYJNY KIERMASZ KAZIUKOWY

Od godz. 16:00 zapraszamy na barwny i wesoły Kiermasz Kaziukowy. Ozdoby wielkanocne, wyroby z wikliny, serwety z lnu, pierniczki, chleb wileński to upominki, które pozwolą na długo zachować ciepłe wspomnienia.

Nieodłącznym elementem Jarmarku Kaziukowego są palmy wileńskie - wałeczki uwite z suchych kwiatów w kolorze naturalnym lub z kwiatów farbowanych, przypominające zwinięty kolorowy kobierzec z pióropuszem - tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej.

Po udanych zakupach zapraszamy „Na Kaziuka …” czyli XV spotkanie z tradycją i kulturą dawnej Polski

Wystąpią
- Podbrodzka Orkiestra Dęta z solistką Karoliną Lyndo
- Zespół Tańca Współczesnego "Głębina"
- Śpiewaczy zespół ludowy "Żejmiana"
- Kapela "Przy fontannie" z piosenką estradową

koncertowi towarzyszyć będzie Kiermasz Kaziukowy

Bilety w cenie: 12 zł i 10/dzieci i młodzież oraz MKRTP i MKS. do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki (recepcja), wszystkie dni w tygodniu od godz. 14.00 ul. Warszawska 26 oraz w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 tel. 743 34 66 oraz online w systemie ekobilet.

Podbrodzka Orkiestra Dęta

Orkiestra powstała w 1992 roku i uczęszcza do niej kilka pokoleń muzykantów. Jest stałym uczestnikiem rejonowych i miastowych imprez okolicznościowych oraz zwycięzcą wielu festiwali nie tylko na Litwie ale i poza granicami kraju, w tym we Francji, Słowacji, Belgii i Węgrzech.

Jest też częstym gościem koncertów w Polsce. Od 4 lat uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Wspólnie z orkiestrą często koncertuje znana grupa taneczna “Gelme” z Podbrodzia.

Wieloletnim kierownikiem orkiestry jest Maestro Bronislaw Wilimas.

Karolina Lyndo urodziła się w Podbrodziu. Mimo że ma zaledwie 15 lat jest już utalentowaną solistką wokalną i laureatką wielu konkursów lokalnych i międzynarodowych, w tym zwycięzcą puchatu Grand Prix w Malcie, Hiszpanii, Kazakstanie, Łotwie, Estonii.

W roku 2017 brała udział w  projekcie telewizyjnym “Głos Litwy” gdzie odniosła sukces. Karolina często koncertuje z Podbrodzką Orkiestą Dętą, w tym w Wielkiej orkiestrze Świątecznej Pomocy, gdzie jej serdeczność i nadzwyczajny głos oczarowuje publiczność.

Zespół Tańca Nowoczesnego “Gelme” /Głębina/ z Podbrodzia

powstał w 2002 roku. Zespół stanowią dzieci i młodzież w różnym wieku, łącznie 80 uczestników. Zespół w czasie swego istniena zdobywał Gnad Prix i  najwyższe wyróżnienia w międzynarodowych i lokalnych festiwalach, w roku 2011 zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata Tańca Nowoczesnego.

Kierownikiem zespołu jest Agne Rickewiczienie

Kapela muzyki ludowej i zespół wokalny "Žejmiana" przy Centrum Kultury w Podbrodziu powstał w 1991 roku. Kierownicy to, Žana Gumenaja i Larisa Isaczenko. Repertuar, to melodie i pieśni różnych narodów -litewskie, polskie, rosyjskie, białoruskie, ukraińskie, żydowskie, jak również utwory napisane przez uczestników Marija Beperszcz i Marija Jakubovska.

Kapela i zespół wokalny jest stałym uczestnikiem świąt w mieście i rejonie jak również na wyjazdach koncertowych za granicą: w Polsce, Niemczech, Belgii, Chorwacji, Słowacji, Włoszech, Hiszpanii. 4 razy wziął udział w telewizyjnym projekcie  „DUOKIM GARO“.

Żejmiana to międzynarodowy zwycięzca festiwali ludowych i folklorystycznych. W 2002 i 2010 roku uczestniczył i został zwycięzcą międzynarodowego festiwalu obyczajów weselnych „Biesiada Weselna” w Węgrowie. W 2003 brał udział w międzynarodowym festiwalu folkloru “Tydzień Kultury Beskidzkiej” (Polska Żywiec). W roku 2004  w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym “Turopolje”, w Zagrzeb (Chorwacja) zespół reprezentował Litwę i  spośród 10 zespołów zajął 1 miejsce.

Zespół kilkakrotnie uczesticzył w Festiwalu Kultury Kresowej i od lat uczesticzy w festiwalu “Pieśń znad Willi” w Wilnie.