Koncerty zespołów oraz niespodzianki dla miłośników klimatów bagienno-szuwarowych i amatorów zupy rybnej czyli... majowe SZANTOWANIE

Molo przy Skwerze Jana Pawła II w Mrągowie opanują formacje, które przeniosą wszystkich w świat wielkich żagli, pirackich obyczajów i największych kapitanów.

5 maja 2018

start 14:00, meta 19:00


O brawurową konferansjerkę zadba FAJER czyli swoboda, elastyczność i humor w jedenej osobie. Wielkość oraz rodzaj imprezy kompletnie nie ma znaczenia - będzie bosko!

SHANTAŻ - przedstawiciele olsztyńskiego środowiska szantowego,zafascynowani pięknem Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Grupa  tworzy własne teksty oparte o osobiste doświadczenia żeglarskie i wspomnienia z rejsów. Zespół w swojej historii wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody na festiwalach szantowych takich jak Złota Szekla.

MIETEK FOLK
  - w tym roku zespół świętuje trzydziestolecie pracy artystycznej. Przez te wszystkie lata formacja zdobyła uznanie i sławę w środowisku szantowym. Występy to piracki, żywiołowy, barwny show oparty w całości o autorskie piosenki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami z dziejów nowożytnego piractwa. Publiczność ma wrażenie udziału w krwawych bitwach, podziale łupów i ukrywaniu pirackich skarbów. Poznaje też świat portowych tawern z ich kolorytem i ludźmi, którzy odeszli wraz z tym wspaniałym światem.

Do zobaczenia! Ahoj!