Regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa 2018 otwierają sezon żeglarski w Mrągowie i cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018.

Organizowane są przez klub sportowy „Baza” Mrągowo, Zespół Sportowo Oświatowy – Baza Mrągowo i Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”.

5 maja 2018 – sobota

- Puchar Burmistrza Mrągowa jachtów Kabinowych i otwarto pokładowych Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – pierwsza eliminacja – ŻAGLE PODSTAWOWE
- Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień pierwszy

6 maja 2018 – niedziela

- MRĄGOWO OPEN – Gościniec Molo Cup 2018, bez podziału na klasy – ŻAGLE DOWOLNE
- Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień drugi

Dodatkowe atrakcje i wydarzenia

Szantowanie na molo – koncert zespołów szantowych:

start  14:00              meta 19:00

O brawurową konferansjerkę zadba FAJER czyli swoboda, elastyczność i humor w jedenej osobie.
Wielkość oraz rodzaj imprezy kompletnie nie ma znaczenia – będzie bosko!

SHANTAŻ – przedstawiciele olsztyńskiego środowiska szantowego,zafascynowani pięknem Wielkich Jezior Mazurskich oraz turystyczną piosenką wakacyjną. Grupa  tworzy własne teksty oparte o osobiste doświadczenia żeglarskie i wspomnienia z rejsów. Zespół w swojej historii wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody na festiwalach szantowych takich jak Złota Szekla.

MIETEK FOLK  – w tym roku zespół świętuje trzydziestolecie pracy artystycznej. Przez te wszystkie lata formacja zdobyła uznanie i sławę w środowisku szantowym. Występy to piracki, żywiołowy, barwny show oparty w całości o autorskie piosenki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami z dziejów nowożytnego piractwa. Publiczność ma wrażenie udziału w krwawych bitwach, podziale łupów i ukrywaniu pirackich skarbów. Poznaje też świat portowych tawern z ich kolorytem i ludźmi, którzy odeszli wraz z tym wspaniałym światem.

Szczegóły...