W roku 2018 długi weekend majowy jest… wyjątkowo długi! Kosztem 3 dni urlopu możemy wypoczywać przez 9 dni - od 28 kwietnia do 6 maja. Do Mrągowa przybędzie z pewnością wielu turystów, w związku z tym Stowarzyszenie Szwadron postanowiło przygotować swoją sztandarową imprezę, Wojskową Majówkę, w nowej odsłonie. Będzie to Wojskowa Majówka w Muzeum. Impreza będzie trwała 9 dni i będzie zlokalizowana na terenie Muzeum Sprzętu Wojskowego przy ul. Przemysłowej 11C.

Podczas Majówki nie zabraknie atrakcji - główną będzie wystawa około 70 pojazdów wojskowych, pożarniczych i policyjnych. Będzie można obejrzeć pojazdy z Muzeum Sprzętu Wojskowego, m.in. trzy sprawne czołgi - T-34, T-55 i T-72. Kilka razy dziennie organizowane będą przejażdżki ciężkim sprzętem - zarówno kołowym, jak i gąsienicowym. Muzeum Sprzętu Wojskowego to żywe muzeum, w związku z tym odwiedzający będą mogli obserwować prace konserwacyjne przy sprzęcie i jego bieżącą obsługę. Będzie można też własnoręcznie przygotować do uruchomienia i zapalić silnik czołgowy!

 
Atrakcje Wojskowej Majówki dostępne będą w dniach 28 kwietnia 2018 - 6 maja 2018, w godzinach 9:00 - 20:00 przy ulicy Przemysłowej 11C w Mrągowie.

Koszt wstępu 5 zł.