Już w najbliższą niedzielę (29 lipca 2018) w zabytkowym kościele w Szestnie odbędzie się niezwykłe muzyczne wydarzenie. W Koncercie Kameralnym na wiolonczelę, fisharmonię i fortepian wystąpią Magdalena Alicja Cisło i Cezary Nowakowski. Serdecznie zapraszamy! Początek o godzinie 17:00!

Magdalena Alicja Cisło jest nauczycielką klasy wiolonczeli w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kętrzynie. Cezary Nowakowski jest natomiast nauczycielem klasy fortepianu w mrągowskiej szkole. Wspólnie stworzyli projekt, w którym prezentują muzykę klasyczną z różnych okresów. Będziemy mogli zatem wysłuchać utworów muzyki barokowej, neoromantycznej i współczesnej, w tym Bacha, Vivaldiego, Haendla, a także Fryderyka Chopina i Enio Morricone.

Mrągowsko-kętrzyński duet występował ostatnio między innymi podczas Reszelskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Teraz będzie można go usłyszeć w Szestnie.

Zapraszamy do Kościoła pw. Św. Krzyża w Szestnie. Początek koncertu o godzinie 17:00!

Magdalena Alicja Cisło jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, na stałe związana jest z Filharmonią "Sinfonia Baltica" w Słupsku. Jest założycielką kwartetu smyczkowego Amber String Quartet, z którym koncertuje od kilku lat. Na stałe związana również z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia w Kętrzynie, gdzie prowadzi klasę wiolonczeli.

Cezary Nowakowski ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie Filia w Białymstoku w specjalnosśi "prowadzenie zespołów wokalno-instrumentalnych". Od 1992 roku jest nauczycielem w PSM I stopnia w Mrągowie w klasie: fortepian, chór, akompaniament. Jest założycielem i dyrygentem mrągowskiego zespołu wokalnego "Schola Vocale". Pracuje także w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz wykłada Emisje Głosu i Metodykę Edukacji Artystycznej w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii, wydział zamiejscowy w Kętrzynie. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym regionu Warmii i Mazur, a także poza granicami kraju występując w roli dyrygenta chóru i jako akompaniator. Otrzymał nagrodę artystyczna m.in. Rady Miejskiej Mrągowa dla Chóru "Schola Vocale" i statuetkę "Niezapominajka"  za działalność kulturalną na rzecz miasta Mrągowo (2016).