MUZYCZNY WEEKEND W MRĄGOWIE. DZIENNIKARZE RADIOWEJ JEDYNKI ODWIEDZĄ POLSKĄ STOLICĘ COUNTRY

Tomasz Szwed, Alicja Boncol, Droga na Ostrołękę i Tom Blizzard to wykonawcy, których już 28 lipca 2018 r. będzie można usłyszeć nie tylko na scenie Pikniku Country, ale również w radiowej Jedynce. Tym razem „Lato z Radiem” zostanie zaprezentowane w stylu „country and western”. Mrągowo to kolejna miejscowość na trasie kultowej audycji.


W najbliższą sobotę ze słuchaczami i mieszkańcami Mrągowa spotka się Roman Czejarek. Dziennikarz „Lata z Radiem” wraz z zaproszonymi gośćmi będzie rozmawiać nie tylko o muzyce country. Prowadzący audycję odwiedzi też m.in.
Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Sprzętu Wojskowego i Stację Badawczą PAN, na terenie której znajduje się ferma hodowli jeleniowatych. Mrągowo to jednak przed wszystkim kraina jezior, dlatego w programie nie zabraknie również rozmów na ten temat.

Dziennikarz Programu I Polskiego Radia pojawi się przy mrągowskim molo wraz  z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe i inne radiowe atrakcje – fotobudkę i koło fortuny. Za pośrednictwem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu – Światowego Centrum Słuchu z Kajetan będzie można wykonać bezpłatne badania. Zapraszamy w godz. 9:00-12:00.

Audycje z Mrągowa na antenie radiowej Jedynki emitowane będą już od piątku 27 lipca. Z polskiej stolicy country zabrzmią m.in. „Muzyczna Jedynka” (godz. 13.10-15.00) i „Przebojem w wakacje” (godz. 20.10-21.00). Relacje z Mrągowa w Programie I Polskiego Radia pojawią się też w nocy z  soboty na niedzielę w pierwszej godzinie audycji Mariusza Gzyla „Noc z Jedynką” (godz. 00.10-1.00). 

Wejścia reporterskie Martyny Podolskiej i Kajetana Tłokowskiego z Warmii i Mazur zaplanowano również w sobotnich „Sygnałach Dnia” (godz. 8.40), a także w „Przebojach Przyjaciół radiowej Jedynki” – początek audycji o godzinie 16.10. W sobotę 28 lipca z Mrągowa nadawana będzie także „Nowa polska muzyka” (godz. 23.10-24.00). Audycję poprowadzi Marcin Kusy.

Na finał 29 lipca dziennikarze Programu I Polskiego Radia podsumują weekend w Mrągowie w niedzielnym wydaniu „Muzycznej Jedynki” (godz. 13.40-14.00).