Czy wiesz jak przebiega granica Świętej Warmii? Nie, a przecież to jedna z najstarszych granic w Europie! Granica Biskupstwa Warmińskiego została ostatecznie ustalona w 1375 roku. Okazuje się, że w wielu miejscach granice gmin i powiatów nadal prowadzą tak jak przed wiekami dawną granicą, jak np. obecna granica powiatu mrągowskiego z powiatem olsztyńskim. Także do dzisiaj można rozpoznać w terenie charakterystyczne punkty graniczne.

Na rajd zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” i Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej (CKiT), które są lokalnymi organizatorami rajdów krajoznawczych.

Rajd będzie prowadził przez: Mrągowo – Bagienice Małe – Sorkwity – Jełmuń – Biskupiec – Łabuchy – Węgój – Otry – Reszel – Święta Lipka – Pilec – Burszewo  – Warpuny – Gizewo – Gązwa – Mrągowo
Termin: 11.08.2018 (sobota)

Plan Rajdu:
9.00 Start - Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie przy ul. Warszawskiej 26
19.00 Przewidywana godzina zakończenia

Prowadzący rajd:
Wiesław Rydzyński

Długość trasy
: ok. 100 km

Biorąc tylko pod uwagę długość rajdu, jest on przeznaczony do uczestników, którzy już w tym roku rozpoczęli sezon rowerowy (jakiś czas temu). Trasa będzie prowadziła drogami z dobrą nawierzchnią.

Uczestnicy zwiedzą Reszel oraz Świętą Lipkę i tradycyjnie dłuższa przerwa obiadowa przewidziana jest w restauracji „We Młynie” w Warpunach

Prowiant we własnym zakresie. Nie obowiązują zapisy.

Trasa w Google Maps