Zrób selfie w Mrągowie!– zachęca Stowarzyszenie LOT „Ziemia Mrągowska. Hasło jest częścią promocyjnego projektu „Mrągowo-miasto festiwali” realizowanego przez organizację w mediach społecznościowych.

W ramach projektu „Mrągowo – miasto festiwali” powstaną dwie konstrukcje, które będą umożliwiały mieszkańcom i turystom robienie zdjęć między innymi w formie selfie. Tematyką będą nawiązywać do sztandarowych wydarzenia organizowanych w Mrągowie: Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country, Festiwalu Kultury Kresowej i Mazurskiej Noc Kabaretowej. Stylizowane tematycznie konstrukcje będą zachęcały mieszkańców i turystów do wykonania pamiątkowego zdjęcia będącego kreatywną pamiątką z Warmii i Mazur.

- Zadanie ma charakter promocyjny. Jego głównym celem jest rozpowszechnienie hasła „Mrągowo Festiwalowe Miasto” i zdjęć Mrągowa w social media. Tematyczne konstrukcje do zdjęć mają być impulsem, który wywoła falę pozytywnych działań na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram.– mówi Robert Wróbel, prezes LOTu.

Media społecznościowe zmieniają świat, dając nieograniczone możliwości przekazywania informacji. Dlatego stały się popularnym narzędziem w różnych branżach, również w turystycznym biznesie. Wszystko dlatego, że cyfrowa rewolucja zmieniła zachowania współczesnego turysty, który swoją podróż rozpoczyna w wyszukiwarce internetowej.

- Obecnie najważniejszą formą przekazywania informacji jest obraz. Platformy społecznościowe takie jak Facebook czy Instagram istotnie wpływają na decyzje wakacyjne współczesnego społeczeństwa. Mrągowska branża turystyczna dostrzega nowe trendy w turystyce i chce aktywnie je wykorzystywać. – mówi Robert Wróbel, prezes LOTu.

LOT liczy na to, że projekt zaangażuje użytkowników mediów społecznościowych do umieszczania zdjęć Mrągowa jako kreatywnej pamiątki z wakacji. A dzięki hasztagom:

#SelfieMrągowo
#MrągowoFestiwaloweMiasto

rozpowszechnione w Internecie informacje o mieście będzie łatwiej wyszukać.

Przykładowa wizualizacja realizacji projektu
Wizualizacje służą jedynie przybliżeniu inicjatywy i nie stanowią końcowej grafiki, która będzie bardziej złożonym projektem.To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Mamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z pozytywnym odbiorem zarówno mieszkańców, jak i turystów.– mówi Robert Wróbel, prezes LOTu.

Zadanie publiczne „Mrągowo – miasto festiwali” współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.