W czwartek 28 lutego 2019 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na transmisję Koncertu Karnawałowego z Sydney 2019.

Popularny skrzypek André Rieu powraca do kin w całym kraju, aby zaprezentować specjalny koncert karnawałowy zarejestrowany w Sydney Town Hall w Australii. André mówi: „Jestem absolutnie zachwycony, że mogłem po raz pierwszy zarejestrować mój koncert noworoczny dla kin. Móc występować w historycznym Ratuszu w Sydney powoduje prawdziwy dreszczyk emocji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym koncertem z publicznością na całym świecie. Mogę tylko obiecać: będzie dużo niespodzianek!”.

Majestatyczny Sydney Town Hall w Sydney zapewni piękną oprawę dla tego wyjątkowego, pierwszego koncertu karnawałowego, w którym André Rieu wystąpi ze swoją ukochaną Orkiestrą Johanna Straussa, z którą pracuje od ponad 30 lat. Ponadto jak zwykle pojawią się ulubieni wokaliści – sopranistki i tenorzy współpracujący z André, a także mnóstwo gości i innych niespodzianek. To ma być spektakularny świąteczny koncert, pełen przebojów muzyki klasycznej i popularnej. Jak zwykle zajrzymy za kulisy, będziemy chłonąć atmosferę zabawy towarzyszącą temu wydarzeniu, a także zwiedzimy Sydney!

Bilety: 25 zł i 20 zł (karta MRTP oraz MKS)

do nabycia w recepcji Centrum Kultury i Turystyki, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66, 743 34 73, w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej od pon. do pt. w godz. 8:00-16:00 oraz w systemie Ekobilet.


Program koncertu:

Meredith Willson Seventy Six Trombones

Adalgiso Ferraris Oczy czornyje

Agustín Lara Granada

Stephen Adam The Holy City

Leroy  Anderson Sleigh Ride

Jean-Paul-Égide Martini Plaisir d’Amour

Adolphe Adam O Holy Night

Georg Friedrich Händel Alleluja z oratorium Mesjasz

Henry Purcell Trumpet Voluntary (inaczej: Marsz Króla Danii autorstwa Jeremiaha Clarke’a)

Maurice Jarre Temat Lary z muzyki do filmu Doktor Żywago

Franz von Suppé Uwertura do operetki Lekka kawaleria

Imre Kálmán fragmenty z operetki Księżniczka czardasza

Michael Korb, Uli Röver Highland Cathedral

Johann Strauss-syn Walc Nad pięknym modrym Dunajem

Carl Orff Chór O Fortuna z kantaty Carmina burana

Johann Strauss-ojciec Marsz Radetzky’ego

Czas trwania ok. 133 minuty