W środę 23 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do sali Orbita w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na wernisaż prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych świetlicy Domu Dziennego Pobytu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Na wystawie zobaczycie Państwo prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi i rękodzielniczymi, takimi jak: quilling, haft krzyżykowy, decoupage, kolaż, malarstwo akrylowe i inne. Autorkami wystawy są kreatywne i pełne poczucia humoru seniorki, spotykające się w świetlicy Domu Dziennego Pobytu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mrągowie, które w ramach zajęć również:

- malują, rysują, szyją, haftują, śpiewają, czytają, grają w karty i gry planszowe, rozmawiają…
- przygotowują przedstawienia, które prezentują podczas integracyjnych spotkań seniorów w województwie warmińsko-mazurskim.
- przygotowują bajki i przedstawiają je mrągowskim przedszkolakom. Wszystkie kostiumy i scenografię tworzą samodzielnie podczas zajęć.
- tworzą ozdobne poduszki i laurki dla mrągowskich jubilatów, którzy ukończyli 90, 95 oraz 100 lat.
- przygotowują okolicznościowe kartki świąteczne, które wysyłane są do mrągowian przebywających w całodobowych domach pomocy społecznej.
- wspierają się wzajemnie w trudniejszych chwilach swojego życia….

Organizatorem wystawy jest Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne w Mrągowie oraz Centrum Kultury i Turystyki. Serdecznie zapraszamy!