Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, w ramach współpracy z Fundacją Cinema Art, zaprasza w dniach 19 i 26 marca 2019 r. na pokaz pokonkursowy 12. GRAND OFF.  Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Sugerowany wiek od 15 lat.

Wstęp wolny.19 marca 2019, wtorek, godz. 18.00

Najlepszy Scenariusz
ADNAN ’S FATHER / OJCIEC ADNANA
[25‘00] 2017
Reżyser / Director: Sylvia Le Fanu
Dania / Denmark


Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

Najlepsza Reżyseria / Najlepszy Film Fabularny
The Transfer / Przeniesienie
[22‘24] 2017
Reżyser / Director: Michael Grudsky
Izrael / Israel


Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

Najlepsza Scenografia / Najlepsza Rola Męska
The Peculiar Abilities of Mr Mahler / Osobliwe zdolności pana Mahlera
[29‘00] 2017
Osoba nominowana / Nominee: André M.Hennicke
Reżyser / Director: Paul Philipp
Niemcy / Germany


NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...

Najlepszy Film Animowany
Concert of the fire / Koncert ognia
[06‘37] 2018
Reżyser / Director: Mariia Konopatova
Rosja / Russian Federation


Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

26 marca 2019, wtorek, godz. 18.00

Najlepsza Rola Kobieca
I think i have a crush on you / Myślę, że się w tobie podkochuję
[09‘05] 2018
Osoba nominowana / Nominee: Inez Dahl Torhaug
Reżyser / Director: Maria Eriksson-Hecht
Szwecja / Sweden


13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w “realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

Najlepszy Film Dokumentalny
Abram returned alone / Abramek wrócił sam
[45‘00] 2018
Reżyser / Director: Tomasz Wiśniewski
Polska / Poland


Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

Najlepsze Zdjęcia / Najlepszy montaż
Inside I’m Racing / Wewnątrz ścigam się
[18‘16] 2017
Reżyser / Director: Aleksander Szeser
Irlandia / Ireland


Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

Najlepszy Film Polski
Milk / Mleko
[15‘18] 2017
Reżyser / Director: Urszula Morga
Polska / Poland


Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.