To będzie prawdziwa muzyczna bomba! Już niebawem w Mrągowie zaśpiewa charyzmatyczna i odważna artystka, która działa na wielu polach sztuki. Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą. Jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop.

Zapraszamy NA  K O N C E R T
MARYSI SADOWSKIEJ
4 maja 2019, godz. 18.00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie


Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką i autorką tekstów. Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii). Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”(Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Urszulą Dudziak. Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus. W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa. Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka przypieczętowała swoją pozycję ostatnią, wydaną w kwietniu 2014 roku płytą „Jazz na ulicach". Album w szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty. W roku 2017 premierę miał jej najnowszy film „Sztuka Kochania”, który opowiadał historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji, wiele prestiżowych nagród i uplasował się na pierwszym miejscu polskiego Box Office.Rok 2019 będzie dla Marii rokiem muzycznym. Obecnie pracuje nad premierowym materiałem, którego zapowiedź usłyszymy niebawem.

Marii Sadowskiej będą towarzyszyć: Paulina Atmańska - instrumenty klawiszowe; Bartłomiej Nazaruk – perkusja; Kacper Zasada – kontrabas; Tomasz Łabanowski – gitary; Beata Orbik – chórek; Marta Dryll – chórek; Ewa Lewandowska – chórek.

Wydarzenie kontynuuje ideę koncertów jazzowych organizowanych przez Mrągowskie Towarzystwo Jazzowe.


PRZEDSPRZEDAŻ
Bilety: 54 zł - ulgowy /uczniowie,studenci, z kartą MRTP/MKS/
60 zł - normalny

DOPIERO W DNIU KONCERTU
60 zł - ulgowy /uczniowie,studenci, z kartą MRTP/MKS/
75 zł - normalny

do nabycia w recepcji CKiT w Mrągowie i w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej, ul. Warszawska 26, tel. 89 743 34 66 lub przez system:
ekobilet.pl