UWAGA! Ze względu na złe warunki atmosferyczne impreza odbędzie się w budynku

Centrum Kultury i Turystyki (ul. Warszawska 26).

Za utrudnienia przepraszamy!

 

Witaj Maj, 3 Maj

Trza nam zaintonować „Vivat Maj!” i kurcgalopem 3 maja roku Pańskiego bieżącego o 12:00 bicia zegara, na historyczne wspominki się udać. W iście królewskim plenerze nad jeziorem Czos, w grodzie  mrągowskim odbędzie się PIKNIK DWORSKI. Zacni goście przybędą z tańcem i zabawą wszelaką co CORONA FLORUM zwie się. A że sposobność ważna na to przystała, tędy piękne melodyje AMADEUS TRIO przygrywać nam będzie. Kto żyw niech familię i grono przyjaciół zbierze i gromadnie na nasz dwór przybędzie!    

Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie! Przeniesiemy się w XVIII wiek - do czasów uchwalenia konstytucji 3 maja! Nie zabraknie koncertów, pokazów tańca dworskiego oraz warsztatów tanecznych z udziałem publiczności. Całość dopełnią wyjątkowe aktywności – NAUKA KALIGRAFII, CHARAKTERYZACJA HISTORYCZNA czy ROZGRYWKI SZACHOWE W PLENEROWEJ WERSJI. Ponadto: scenki rodzajowe, zabawy dawne takie jak Przepiórka, Ciuciu Babka, pokaz mody…

W PROGRAMIE

3 maja 2019

12.00   AMADEUS TRIO
12.30  CORONA FLORUM
13.00  WARSZTATY tańca dworskiego dla publiczności
15.00   AMADEUS TRIO
15.30  CORONA FLORUM
16.00  ZABAWY dawne i TAŃCE dworskie dla publiczności


WARSZTATY KALIGRAFII                                     
Będziemy jak za dawnych czasów kształtować charakter oraz cierpliwość w doskonaleniu starannego i estetycznego pisania, zdobionego również artystycznie.

CHARAKTERYZACJA HISTORYCZNA
W specjalnie przygotowanej plenerowej garderobie charakteryzatorka przeistoczy chętne osoby w osiemnastowieczną damę lub sarmackiego dostojnika.

DUŻE SZACHY
Wyczekujemy dobrych strategów, którzy nie omieszkają podjąć wyzwania i spróbować swoich sił w plenerowych rozgrywkach szachowych!

DREWNIANE KLOCKI
Olbrzymia ilość klocków wykonanych z drewna, czyli tak jak kiedyś bawiły się dzieci.

W przypadku złych warunków atmosferycznych impreza przeniesiona zostanie do Centrum Kultury i Turystyki.

Organizatorem imprezy jest
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.